Spotify zamierza znieść część ograniczeń na darmowych kontach

Spotify zamierza znieść część ograniczeń na darmowych kontach

11.04.2018 18:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mamy dobrą wiadomość dla poszukujących wygodnego sposobu na słuchanie muzyki za darmo i legalnie. Popularna usługa Spotify szykuje nową wersję darmowego konta, które będzie miało mniej ograniczeń niż obecnie. Szczegóły poznamy za kilka tygodni, gdy zostanie oficjalnie zaprezentowana.

Obecnie darmowe konto Spotify ma sporo ograniczeń, w tym limit pominięć wylosowanych piosenek, brak możliwości słuchania konkretnego utworu na urządzeniach mobilnych oraz wymuszone losowanie na podstawie wybranej przez użytkownika playlisty lub albumu. Bez płacenia niestety mamy ograniczone możliwości wyboru, czego chcemy słuchać. Po zmianach użytkownicy mają mieć większą kontrolę, a także łatwiejszy dostęp do list odtwarzania.

Nowa formuła darmowego konta na Spotify przede wszystkim pozwoli nam wygodniej słuchać muzyki na urządzeniach mobilnych, co idzie w parze ze zmianami w aplikacji. Będziemy też mieli większą swobodę w wyborze utworów, co jest bardzo pozytywną zmianą. Darmowe konta będą wciąż od czasu do czasu emitować reklamy, ale użytkownicy będą mogli lepiej poznać katalog utworów dostępnych na Spotify i w końcu cieszyć się pełnymi albumami, co jest bardzo istotne dla niektórych gatunków muzycznych. Zapewne będą też mniej irytować się koniecznością słuchania nielubianych piosenek, gdy wyczerpie się limit „pominięć”.

W rezultacie darmowe konto lepiej pokaże możliwości płatnego konta Premium. Dla nas to oznacza, że bez płacenia dostaniemy więcej, a co z tego będzie mieć Spotify? Firma ma nadzieję w ten sposób zachęcić więcej osób do przesiadki na płatne konta i przyciągnąć nowe osoby, by jeszcze w tym roku baza użytkowników liczyła 200 milionów osób. Obecnie płaci 45% z 157 milionów użytkowników usługi.

Spółka Spotify pod koniec ubiegłego roku weszła na nowojorską giełdę, co zobowiązuje ją do podobnych działań strategicznych i finansowych. Zmiana w zasadach działania darmowych kont ma zapewnić jej stosowny rozwój bazy użytkowników, czym uspokoi inwestorów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)