Spotkajmy się na szóstym HotZlocie!

Redakcja

19.02.2012 16:45, aktual.: 21.02.2012 11:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mamy wielką przyjemność zapowiedzieć, że w dniach 13-15 lipca odbędzie się HotZlot 2012, czyli szóste już spotkanie naszych czytelników.

Tegoroczny HotZlot będzie szczególny. Za cel postawiliśmy sobie zorganizowanie spotkania w taki sposób, aby zebrać wszystko to co udało się najlepiej w poprzednich edycjach. Począwszy od utrzymania symbolicznej opłaty rejestracyjnej w wysokości 50 zł, zapewnienia wszystkim uczestnikom noclegów, pełnego wyżywienia i całego szeregu atrakcji, w tym m.in. imprezy integracyjnej przy grillu i piwie, na „prawdziwym powrocie do korzeni” w innych aspektach kończąc.

Wzorem pierwszego Zlotu, który odbył się w 2007 roku w Szklarskiej Porębie, planujemy więcej sesji prowadzonych przez członków redakcji, więcej integracji, więcej bezpośrednich rozmów z uczestnikami. Chcemy poznać Wasze pomysły na temat rozwoju portalu, pragniemy abyście dzielili się uwagami, co można zrobić lepiej — zarezerwujemy na to specjalny czas w agendzie. Będziemy jednak do Waszej dyspozycji zawsze i wszędzie — w trakcie naszych sesji, w przerwach pomiędzy sesjami, podczas posiłków, przy kuflu zimnego piwa wieczorem czy na basenie. Tak jak w poprzednich latach będzie można też za niewielką opłatą przedłużyć pobyt do 16 lipca, w ramach tzw. programu rozszerzonego, który w całości rezerwujemy dla Was.

Grono partnerów będzie bardziej kameralne, a poszczególne firmy jeszcze staranniej wyselekcjonowane. Będziemy starali się aby sesje techniczne prowadzone przez partnerów poruszały możliwie interesującą tematykę, a przekazywana wiedza była podana w atrakcyjny sposób — tak jak pamiętne wystąpienia Patryka Góralowskiego i Mariusza Jarzębowskiego podczas HotZlotu 2008 w Jastrzębiej Górze. Naturalnie sesje to nie wszystko — mamy nadzieję, że nie zabraknie innych atrakcji takich jak chociażby wystawy ciekawego sprzętu. Za wcześnie jednak, aby mówić o szczegółach. Nieprzypadkowy jest termin tegorocznego spotkania — HotZlot 2009 w Zamku Ryn na Mazurach oraz HotZlot 2010 w Zamku na Skale w Kotlinie Kłodzkiej pokazały, że wakacyjny weekend to najlepsze miejsce w kalendarzu na tego rodzaju spotkanie.

Ubiegłoroczny HotZlot 2011 odbywał się w Dolinie Charlotty na Pomorzu, sprawiedliwie byłoby więc zorganizować tegoroczny gdzieś na południu Polski. Po niezbyt długich namysłach postanowiliśmy powrócić do Zamku na Skale — miejsca bez cienia przesady wyjątkowego, gdzie czuliśmy się najlepiej. Zamek na Skale oczarował nas przepięknie odrestaurowanymi wnętrzami, fantastycznym dziedzińcem, nieprawdopodobnie sympatyczną obsługą, wspaniałym parkiem, kojącym szumem górskiej rzeki — słowem niesamowitym klimatem. Na każdym kroku czuje się w nim oddech sięgającej XVI wieku historii, mimo że obecnie w Zamku mieści się 4-gwiazdkowy, doskonale wyposażony hotel. Mamy nadzieję, że pogoda dopisze i, podobnie jak dwa lata temu, znaczną część HotZlotu będziemy mogli spędzić na świeżym powietrzu.

Twoja przeglądarka nie obsługuje Flasha i HTML5 lub wyłączono obsługę JavaScript...jwplayer("HotZlot2010360pmp4").setup({height: 294, width: 480, duration: 188, autostart: false, plugins: "gapro-1", "gapro.accountid":"UA-3114185-1", "gapro.idstring":"HotZlot2010-360p.mp4", image: "http://images.dpcdn.pl/ImageProxy.ashx?file=Video/20101109220556.jpg&height=360&width=640&crop=1", "controlbar.position":"bottom", modes: [{ type: "flash", src: "http://storage.dobreprogramy.pl/video/player57/player.swf", config: { provider: "http", "http.startparam":"start", levels: [ { bitrate: 768, file: "http://storage.dobreprogramy.pl/video/HotZlot2010-360p.mp4", width: 640 }, { bitrate: 3000, file: "http://storage.dobreprogramy.pl/video/HotZlot2010-720p.mp4", width: 1280 } ] } },{ type: "html5", config: { provider: "video", levels: [ { bitrate: 768, file: "http://storage4.dobreprogramy.pl/video/HotZlot2010-360p.mp4", width: 640 }, { bitrate: 3000, file: "http://storage4.dobreprogramy.pl/video/HotZlot2010-720p.mp4", width: 1280 }] } } ] }); Obiekt determinuje liczbę uczestników. Zamek na Skale został w całości zarezerwowany na potrzeby HotZlotu, w tym roku planujemy więc udział 160 osób. Zdajemy sobie sprawę, że zainteresowanie udziałem w takim spotkaniu będzie znacznie większe, jednak przy oglądalności dobrychprogramów sięgającej 7 mln unikalnych użytkowników miesięcznie, jakiego obiektu byśmy nie wybrali, zawsze będzie za mały. Spotkanie kierujemy zatem przede wszystkim do najbardziej aktywnych czytelników, którzy wyróżniają się ciekawymi wpisami na blogu, recenzjami, wartościowymi komentarzami, postami na forum czy zgłoszeniami interesujących programów. Wystosujemy do nich imienne zaproszenia uprawniające do priorytetowej rejestracji, dziękując im w ten sposób za wkład w rozwój portalu. Chęć udziału będzie mógł jednak zgłosić każdy — część miejsc zostanie rozdzielona w drodze losowania, tak aby wszyscy mieli równe szanse.

Czasu jest sporo, wszystkich zainteresowanych udziałem zachęcamy zatem do większej aktywności. Jak można sobie „zapracować” na gwarantowaną wejściówkę? Przede wszystkim współtworząc blog czytelników. Wystarczy się zarejestrować, uzupełnić profil, ewentualnie zdefiniować wygląd swojego bloga i już można działać! Premiować będziemy osoby systematycznie publikujące ciekawe wpisy na tematy związane z oprogramowaniem, sprzętem, grami i innymi szeroko pojętymi zagadnieniami technologicznymi. Będziemy także zwracać uwagę na sferę wizualno—językową, a więc poprawne formatowanie, brak błędów, ogólny wygląd wpisów. Oczywiście blogi to nie wszystko — zachęcamy też do pisania recenzji ulubionych programów, udzielania się w komentarzach, pomagania innym użytkownikom na forum itd.

Jedną z naszych ambicji jest zorganizowanie w tym roku wystawy starych komputerów, na podobieństwo tej z pierwszego Zlotu. Chcielibyśmy pokazać w działaniu takie modele jak ZX-81, ZX Spectrum, Amstrad/Schneider CPC 464/6128, Commodore VIC-20, C64, Atari 800XL, 65XE, 520/1040ST, Amiga 500, Macintosh, IBM PC itp. Zadanie to stoi jednak pod wielkim znakiem zapytania. Część komputerów udało nam się nabyć na aukcjach, kilka otrzymaliśmy w darze od czytelników, w dalszym ciągu sprzętu jest jednak zbyt mało (albo jest on w niezadowalającym stanie) aby zorganizować taką wystawę. Zwracamy się zatem z apelem — przejrzyjcie swoje szafy, piwnice, strychy czy nie zalega Wam jakiś „złom”. Dla 3 osób, które przekażą najciekawszy sprzęt będziemy mieli zaproszenia na HotZlot, pozostałym odwdzięczymy się furą gadżetów :)

Ponieważ lista partnerów jest jeszcze otwarta, nie możemy na razie ogłosić szczegółowego programu ani też rozpocząć oficjalnej rejestracji. Planujemy jednak, że stanie się to na przełomie maja i czerwca. O HotZlocie informujemy jednak już teraz, abyście mogli zarezerwować sobie czas z odpowiednim wyprzedzeniem. Zaznaczamy, że udział będą mogły wziąć wyłącznie osoby pełnoletnie, młodszych czytelników zmuszeni będziemy odesłać do późniejszej relacji i retransmisji sesji technicznych. Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniami trzech ostatnich edycji: 2011, 2010 i 2009.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (95)