SpyShelter teraz z szyfrowaniem wpisywanego tekstu w Windows XP i Vista

SpyShelter teraz z szyfrowaniem wpisywanego tekstu w Windows XP i Vista14.02.2014 09:47
SpyShelter teraz z szyfrowaniem wpisywanego tekstu w Windows XP i Vista
Redakcja

Antywirus jest teoretycznie podstawą ochrony przed złośliwym oprogramowaniem. To prawda, bo jego sygnatury czy heurystyka są w stanie wykryć naprawdę sporo zagrożeń. Coraz ważniejsze staje się jednak bezpieczeństwo konkretnych danych. Efekt jest taki, że najbardziej szkodliwe okazują się te zagrożenia, które potrafią zaszyfrować nasze dane, lub też przechwytywać ważne informacje. Do walki z nimi stanąć mogą aplikacje nieco bardziej wyspecjalizowane niż antywirusy. Jedną z takich jest polski SpyShelter, który chroni przed loggerami najróżniejszego typu. Aplikacja właśnie doczekała się dosyć istotnej aktualizacji, w szczególności dla starszych systemów.

350047009719412673

Jedna z najważniejszych zmian w nowej wersji to przede wszystkim dodanie szyfrowania wpisywanego tekstu w systemach Windows XP oraz Vista. Dzięki tej funkcji wpisywany przez nas tekst jest szyfrowany i przesyłany bezpośrednio do aplikacji bezpiecznym kanałem. Tak on, jak i samo szyfrowanie zabezpieczają przed podejrzeniem wrażliwych danych np. loginu i hasła do serwisu bankowego. Dzięki temu o lepszą ochronę mogą zadbać użytkownicy tych starszych systemów, a przypomnijmy, że niebawem skończy się wsparcie techniczne dla Windows XP. Kolejna zmiana to poprawiona ochrona przez moduł zapory sieciowej w systemie Windows 8.x, a także poprawki związane z ICMP. Użytkownikom, którym nie odpowiadają częste komunikaty przypaść do gustu powinna z kolei opcja automatycznego zezwalania na akcje aplikacji zawartych na liście zaufanych dostawców (użytkownik jest w stanie samodzielnie edytować tę listę i dodać innych producentów).

Poprawiony został także moduł HIPSa, stanowiący niezaprzeczalny atut tego oprogramowania. W oknie głównym programu zobaczymy także stosowane komunikaty, jeśli wyłączymy jakiś z najważniejszych jego modułów. Oczywiście poprawek jest więcej. SpySheltera znajdziecie oczywiście w bazie naszego serwisu: darmową wersję Personal Free, bardziej rozbudowaną Premium, a także Firewall wyposażoną w zaporę sieciową. Warto wspomnieć, że wersja darmowa niestety nie obsługuje systemów 64-bitowych.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)