Stało się: Motorola własnością Google'a

Stało się: Motorola własnością Google'a

23.05.2012 09:39, aktualizacja: 23.05.2012 11:05

Po uzyskaniu ostatniej zgody niezbędnej do przejęcia Motoroli, Google ogłosił, że transakcja została sfinalizowana.

Zaczęło się od zmiany CEO. Sanjay Jha ustąpi po krotkim okresie przejściowym, a jego miejsce zajmie Dennis Woodside, dotychczas prezydent Google Americas. Jak zwykle w takich przypadkach, nowy CEO wprowadzi „swoich” ludzi do zarządu, gdzie będą pracować razem z osobami z Motoroli.

Okres przejściowy, podczas którego osoby z Google'a będą poznawać Motorolę, a osoby przeniesione do nowo nabytej firmy będą uczyć się pracować w nowym środowisku, z pewnością nie będzie krótki. Według niektórych analiz to jeden z powodów, dla których Google przystał na warunki postawione przez chińskich regulatorów i przez najbliższe 5 lat będzie dbał o to, aby Android był dostępny za darmo dla wszystkich producentów urządzeń. Google będzie zajęty restrukturyzacją Motoroli przez kilka lat, podczas których z pewnością nie będzie czasu na poważne kroki związane z przyszłością systemu mobilnego.

5 lat na rynku urządzeń elektronicznych można przełożyć na kilka generacji telefonów czy tabletów i zupełnie nie da się przewidzieć, co będzie chciał zrobić Google, kiedy skończy się narzucony przez Chińczyków „okres ochronny” Androida. Jest jednak szansa, że zamknięte ekosystemy zdobędą popularność i Google przekona się do wypuszczenia na rynek produktu podobnego do Windows Phone, zamknie Androida, i będzie dostarczał system bez możliwości modyfikacji innym producentom sprzętu. Oczywiście urządzenia noszące znak towarowy Google'a również pojawią się na rynku, i to szybciej, niż się spodziewamy. Google obiecywał, że Motorola będzie samodzielną firmą, korzystającą z Androida na takiej samej licencji, jak inni partnerzy (Samsung, HTC, Sony…). Jednak zmiany kadrowe wprowadzone niemal natychmiast po uzyskaniu zgody na zakończenie przejęcia sugerują coś innego.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)