Stare wersje Windows 10 wygasają w czwartek, nowych użytkowników coraz mniej

Stare wersje Windows 10 wygasają w czwartek, nowych użytkowników coraz mniej

Stare wersje Windows 10 wygasają w czwartek, nowych użytkowników coraz mniej
14.10.2015 13:29, aktualizacja: 15.10.2015 09:07

Korzystacie jeszcze ze starych, przedpremierowych kompilacjiWindows 10? Lepiej, byście jak najszybciej zaktualizowali je dooficjalnej wersji RTM. Już jutro wygaśnie 11 z 14 testowychkompilacji systemu, co sprawić ma, że już nie uruchomicie systemui nie dostaniecie się (przynajmniej bezpośrednią drogą) do swoichdanych.

15 października 2015 roku to kres działania kompilacji Windows10 oznaczonych numerami od 9926do 10166.Aby dalej korzystać z komputera z „dziesiątką”, na którychdziałały wcześniej te wersje, *koniecznebędzie uruchomienie go z nośnika Windows 10 RTM i wpisanie się doprogramu Windows Insider, by otrzymywać nowe kompilacje testowe *–wyjaśniana łamach forum Microsoft Answers inżynier Microsoftu używającynicka RajithR. Wciąż używane starsze wersje Preview nie są jużdłużej zaktywowane, więc w tym celu do aktualizacji należyskorzystać z domyślnych kluczy Windows 10. Są to:

Home Edition – YTMG3-N6DKC-DKB77-7M9GH-8HVX7 Pro Edition –VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T

Po aktualizacji uruchomi się wersja 10240 (RTM) Windows 10,jednak oczywiście niezaktywowana. By dalej korzystać z okieneknależy w panelu Settings (Ustawienia) wybrać opcję Update andSecurity (Aktualizacje i Bezpieczeństwo), tam wybrać pozycjęWindows Update i kliknąć Advanced Options (Ustawieniazaawansowane). Link Get Starded pozwoli na ponowne przyłączeniekomputera do programu Windows Insider, w ramach którego stajemy siędarmowymi testerami Microsoftu.

Wygaśnięcie starych wersji nie powinno być zaskoczeniem.Testowe „dziesiątki” już od jakiegoś czasu informowałyużytkowników, że zbliża się ich czas. Z drugiej jednak stronywidać dobrze, że wielu ludzi wciąż ma lepsze rzeczy do roboty,niż aktualizowanie kiedyś tam zainstalowanego systemu. Do tej poryprzecież Windows XP w skali planety pozostaje popularniejsze niżWindows 10 – i nie widać, by jego użytkownicy jakoś specjalniespieszyli się do zmian, mimo że system ten od ponad roku nie jestjuż oficjalnie wspierany.

Zastanawia szczególnie opieszałość użytkowników Windows 7 i8, dla których aktualizacja powinna sprowadzać się do kilkukliknięć. Na łamach serwisu GoSquared można zobaczyć analizę wczasie rzeczywistym ruchu sieciowego generowanego przez rozmaitewersje Windows – na „dziesiątkę” przypada obecnie około10-11%, podczas gdy szczyt odnotowano 22 sierpnia, kiedy z Windows 10korzystać miało ponad 21% użytkowników.

Popularność systemów Windows od premiery „dziesiątki” (linia niebieska: Windows 10, zielona: Windows 8/8.1, pomarańczowa: Windows 7)
Popularność systemów Windows od premiery „dziesiątki” (linia niebieska: Windows 10, zielona: Windows 8/8.1, pomarańczowa: Windows 7)

Microsoft, chwaląc się, że jego nowy system zostałzainstalowany na ponad 110 mln urządzeń, robi więc dobrą minę dozłej gry, wszystkie sieciowe statystyki pokazują bowiem, że tempowzrostu popularności Windows 10 z tygodnia na tydzień maleje.Trudno będzie dorównać Apple, które mogło się pochwalić, że wtrzy miesiące od wydania OS X Yosemite, pod kontrolą nowego systemudziałało już 50% Maków, a w miesiąc od wydania najnowszego OS XEl Capitan, na nowy system przeszło ponad 20% użytkowników.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (137)