Starsze kompilacje Windows 10 przestaną działać już za kilka dni

Starsze kompilacje Windows 10 przestaną działać już za kilka dni

Starsze kompilacje Windows 10 przestaną działać już za kilka dni
Redakcja
24.04.2015 12:24

Jeżeli testujecie na komputerach lub maszynach wirtualnych Windows 10, powinniście wiedzieć, że po określonym terminie system ten przestanie się już uruchamiać. Jeden z pracowników Microsoftu przedstawił planowane terminy zakończenia działania poszczególnych wersji testowych. Pierwszy z nich nastąpi już w tym miesiącu.

Nie wiadomo dokładnie, z czego wynika blokada, ale może to być kwestia bezpieczeństwa – prace nad nowym systemem ciągle trwają, znajduje się w nim wiele miejsc podatnych na różnego rodzaju ataki, a użytkownicy i tak nie powinni używać go w zastosowaniach produkcyjnych. Starsze kompilacje wyświetlając więc ostrzeżenia, a za jakiś czas zupełnie przestaną działać. Po 30 kwietnia nie będziemy już w stanie uruchomić Windows 10 w wersjach 9841, 9860, a także 9879. Pozostał więc niecały tydzień na aktualizację do nowszych wersji.

350134346939918273

Nowsze wydania tj. 9926, 10041 i 10049 będą miały ważne licencje aż do 1 października. Po kolejnych dwóch tygodniach system przestanie się uruchamiać. Jak na razie nie jest jasne, czy testerzy będą mogli zaktualizować ostatnią z testowych wersji do wydania stabilnego, czy jednak wymagana będzie ponowna instalacja. Większość z użytkowników nie ma się czego obawiać – Microsoft nie tylko opublikował jakiś czas temu obrazy z nową wersją, ale na dodatek system może zaktualizować się automatycznie. Warto mieć jednak na uwadze, że Microsoft wbudował w testowe edycje Windows 10 mechanizm blokujący działanie systemu po określonym czasie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (52)