Steam pobił rekord aktywności użytkowników. W co najchętniej grają?

Rekordowa liczba użytkowników Steam, fot. Jakub Krawczyński
Rekordowa liczba użytkowników Steam, fot. Jakub Krawczyński

03.02.2020 12:53, aktual.: 03.02.2020 13:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Steam jest ogromną (i nadal największą) cyfrową platformą dystrybucji gier na PC. Dla Valve najważniejszą miarą sukcesu nie jest jednak ogólna liczba użytkowniw, ale ilu z nich w danym momencie gra i przesiaduje na platformie jednocześnie.

Tak się właśnie złożyło, że Steam pobił mający dwa lata rekord równocześnie aktywnych użytkowników. Jak podaje SteamDB, drugiego lutego 2020 aż 18 801 944 użytkowników platformy Valve przesiadywało na jej serwerach.

Poprzedni najlepszy wynik, z czternastego stycznia 2018 wynosił 18 537 490 jednocześnie zalogowanych graczy. Jednocześnie trzeba zaznaczyć, że nie każdy z nich w tym czasie akurat przebywał w grze. Dwa lata temu, aktywnych graczy było około siedem milionów, a teraz ich liczba wynosiła 5,8 miliona.

W co najchętniej grają obecnie użytkownicy Steama? Pierwszą piątkę otwiera sieciowy RPG Capcomu, MONSTER HUNTER: WORLD, czwarte miejsce okupuje wiecznie żywe GTA V (zapewne dzięki GTA Online), a na trzeciej pozycji plasuje się PUBG. Dwa pierwsze miejsca należą nieprzerwanie od dłuższego czasu do DOTA 2 i Counter-Strike: Global Offensive.

Warto przy okazji zauważyć, że znacząco wzrosła przy okazji liczba użytkowników zestawów do wirtualnej rzeczywistości. Jeśli wierzyć wynikom sondażu Road to VR z grudnia 2019, aż 1,3 miliona użytkowników korzystało w tamtym miesiącu ze sprzętu VR. W analogicznym okresie rok wcześniej, było ich 766,8 tysięcy. Wydaje się, że premiera wyczekiwanego Half-Life: Alyx, które bardzo mocno nakręciło zainteresowanie zestawem VR Valve Index.

Dobre wyniki Steam powinny cieszyć również w obliczu agresywnej ekspansji Epic Games Store, który niedawno pochwalił się ponad 100 milionami użytkowników i zapowiedział dalsze, cotygodniowe rozdawanie darmowych gier.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)