r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Steam 03.22.2017

Strona główna Mac Dom Inne programy dla domu
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Steam to klient platformy rozrywkowej o tej samej nazwie. Na Steamie można przede wszystkim kupować gry w postaci cyfrowej, często w bardzo atrakcyjnych cenach. Ponadto można tam zyskać dostęp do testowych wersji gier, przeglądać oceny, recenzje i treść tworzoną przez innych graczy, konkurować w systemie osiągnięć, komunikować się ze znajomymi, grać w kilka osób, a nawet kupować programy użytkowe. Program został wyposażony także w tryb Big Picture, w którym można łatwo poruszać się między grami z użyciem kontrolera bądź pilota.

Gry kupione na platformie Steam są zabezpieczone przez DRM i powiązane z kontem gracza. Po kupieniu można grę pobrać na swój komputer, ale pliki gry w każdej chwili można usunąć. Postęp w grze zostanie zapisany w chmurze, jeśli tylko jej autorzy korzystają z odpowiedniego mechanizmu. Bibliotekę gier można pożyczać członkom rodziny, ale tylko jedna osoba może korzystać z biblioteki. Ponadto w wielu tytułach możliwe jest granie w kilka osób między użytkownikami Steam na różnych systemach operacyjnych, a w niektóre gry także z posiadaczami PlayStation 3. Ze znajomymi można rywalizować dzięki wewnętrznemu systemowi osiągnięć, a także przez porównywanie gier, w jakie grali i czasu, jaki został grom poświęcony.

r   e   k   l   a   m   a

Poza grami na Steamie można znaleźć programy użytkowe, wersje testowe gier (early access), program wsparcia dla powstających produktów (Steam Greenlight), które mogą następnie trafić do sklepu oraz ogromną bazę materiałów stworzonych przez graczy – od rozbudowanych poradników dla innych graczy po tapety z ulubionymi postaciami.

Odnajdowanie nowych, interesujących gier, ułatwi system powiązanych pozycji oraz specjalne przygotowane przez kuratorów kolejki, złożone z pozycji popularnych i niszowych, starych i nowych, z różnych półek i gatunków. Gry można także przeszukiwać na podstawie gatunków, etykiet, polecanych pozycji na podstawie swojej kolekcji oraz tego, co podoba się znajomym. Każdy z graczy może budować sobie listę życzeń i jeśli gra z listy będzie dostępna w przecenie, zostanie o tym powiadomiony.

Tryb Big Picture został przygotowany do działania na telewizorach z wykorzystaniem kontrolera. Z jego pomocą można bardzo łatwo poruszać się po bibliotece gier i oczywiście uruchamiać gry. Ponadto w Steam wbudowany został odtwarzacz muzyczny.

W bibliotece Steam znajduje się ponad 4,5 tysiąca gier. Na Makach zagramy w 4152 gier i DLC.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Na Steamie można odtąd płacić w złotówkach i przelewami

55
BIZNES 14.11.2017 | Maciej Olanicki

Dobre wieści dla wszystkich graczy kupujących gry na Steamie. Od teraz za produkcje można płacić w złotówkach, dzięki czemu nie będzie już konieczne przewalutowanie, wiążące się zazwyczaj z naliczaniem prowizji. Polskie ceny na Steamie są dostępne już teraz, warto się jednak przyjrzeć mechanizmowi, który odpowiada za ich wysokość. Na Steamie cena wyrażona w dolarach równa się cenie w euro, na czym skorzystać mogą Polacy. Po przewalutowaniu może się jednak okazać, że za gry zapłacimy mniej niż dotychczas, a już na pewno mniej niż po przewalutowaniu. Serwis polygamia.pl podawał przykład, w…

Windows 10 na Steamie traci. Gracze wracają na Windowsa 7

231
OPROGRAMOWANIE 02.03.2017 | Maciej Olanicki

Zaskakujące wieści płyną ze Steama. Wydawać mogłoby się, że każdy szanujący się przedstawiciel pecetowej rasy panów już dawno zadomowił się na Windowsie 10. Tymczasem jego popularność nie tylko nie rośnie w przewidywanym przez Microsoft tempie, ale także – przynajmniej na platformie Valvea – maleje. Jak donosi Neowin, w świeżych statystykach popularności Windows 10 spadła w stosunku do zeszłego miesiąca o 0,91%. Może się to wydawać wartością bardzo nieznaczną, warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że nie jest to pierwszy miesiąc, kiedy Windows 10 odnotowuje spadki na największej platformie…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.