Straty Rosjan na bieżąco. Aplikacja pokazuje wszystkie dane

Aplikacja pozwoli na bieżąco śledzić straty Rosjan w Ukrainie - zdjęcie ilustracyjne
Aplikacja pozwoli na bieżąco śledzić straty Rosjan w Ukrainie - zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © Getty Images | jcarillet
Karolina Modzelewska

05.05.2022 15:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy i firma zajmująca się programowaniem Alty opracowali mobilny system śledzenia strat rosyjskiej armii. Aplikacja o nazwie "РКИН: трекер втрат окупанта" wyświetla bieżące statystyki dotyczące strat sprzętu wojskowego czy utraty personelu z armii Putina.

Od teraz każda zainteresowana osoba będzie mogła śledzić informacje na temat strat rosyjskiej armii w aplikacji "РКИН: трекер втрат окупанта", która posiada wygodny widżet. Można go umieścić na ekranie głównym smartfona, aby mieć szybki dostęp do najświeższych informacji i statystyk gromadzonych przez ekspertów ze Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy.

Wygodna aplikacja pokaże straty Rosjan

Zainspirowaliśmy się codzienną pracą specjalistów Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych, którzy w swoich infografikach starannie formułowali informacje na temat strat personelu wroga i technologii Federacji Rosyjskiej – przekazał Leonid Gorev, prezes firmy Alty. Dodał: - dlatego na zasadzie wolontariatu stworzyliśmy poręczną aplikację z zestawem pięknych widżetów, aby śledzić straty okupanta i przybliżyć nasze zwycięstwo.

Z informacji zamieszczonych przez Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy na Facebooku wynika, że użytkownicy aplikacji mogą wybrać trzy rozmiary widżetu. Mały pokazuje statystyki strat ludzkich, duży - strat ludzkich i sprzętu wojskowego, a największy daje dostęp do wszystkich istotnych danych z uwzględnionych kategorii. Aplikacja informuje również o alarmach przeciwlotniczych na terenie Ukrainy. Pozwala też na przekazanie środków, które trafią do Sił Zbrojnych Ukrainy.

Na razie aplikacja dostępna jest wyłącznie dla użytkowników systemu iOS. Już wkrótce pojawi się również wersja dla systemu Android.

Karolina Modzelewska, dziennikarka dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie