Strava: bieganie i jazda na rowerze bez tajemnic

Strava: bieganie i jazda na rowerze bez tajemnic

Strava: bieganie i jazda na rowerze bez tajemnic
Redakcja
29.04.2015 12:49

Myli się ten, kto sądzi, że Endomondo jest jedyną słuszną aplikacją do monitorowania naszej aktywności fizycznej. W sklepach na platformach mobilnych znajdziemy sporo tego typu programów, ale tylko kilka z nich wyróżnia się czymś szczególnym. W naszej sportowej serii nie mogliśmy przejść obok Stravy, który jest przeznaczona dla fanów biegania i jeżdżenia na rowerze.

Choć aplikacja przypomina Endomondo, działa nieco inaczej i skupia się na dwóch dyscyplinach sportowych. Dzięki temu jest świetnym wyborem dla biegaczy i kolarzy. Strava wykorzystuje GPS do śledzenia naszej lokalizacji i na podstawie tego określania szybkości i przebytego dystansu. Dane z treningów zawierają również informacje o nachyleniu, najniższym i najwyższym punkcie, a także zapisy z ewentualnych dodatkowych czujników. Pokonana trasa jest przedstawiona w formie mapy.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W przypadku tej aplikacji przebyty przez nas dystans jest podzielony na tzw. segmenty. Te możemy tworzyć samodzielnie lub korzystać z segmentów utworzonych już przez innych użytkowników. Aplikacja zbiera statystyki z każdego segmentu i pozwala na ich porównywanie z wynikami innych użytkowników, tworzy także listę najlepszych wyników. Dzięki temu jesteśmy w stanie rzucać wyzwania innym aktywnym fizycznie osobom i rywalizować na takich samych odcinkach.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Wszystko to w ramach naszego osobistego treningu. Wystarczy w jego trakcie skorzystać z już istniejącego segmentu, aby program porównał wyniki. Oprócz tego w aplikacji dostępne są rywalizacje międzynarodowe jak np. przebycie jak największej liczby kilometrów w danym miesiącu. Jeżeli trening będzie wymagał nieplanowanej przerwy, aplikacja może automatycznie zatrzymać, a później wznowić pomiar. Strava pozwala również na wyszukiwanie znajomych przy pomocy konta na Facebooku, ale nie oznacza to, że nie mamy kontroli nad własną prywatnością. Wprost przeciwnie, to my określamy, co takiego jest udostępniane innym użytkownikom.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Jedna z dostępnych w Stravie zakładek pozwala sprawdzać aktualną aktywność obserwowanych osób. Można to także osiągnąć za pomocą specjalnej strony producenta, na której znajdziemy wszystkie nasze treningi. Dane są synchronizowane między wieloma urządzeniami. Ciekawą funkcją jest możliwość zaplanowania własnej trasy przy pomocy wspomnianej strony. Ta może być później załadowana do aplikacji mobilnej, która poprowadzi nas niczym nawigacja. Wersja webowa pozwala także na łatwe wyszukiwanie segmentów i sprawdzanie wyników, jakie osiągali na nich użytkownicy aplikacji.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Program daje dostęp do filmów instruktażowych, które mogą okazać się przydatne dla osób rozpoczynających swoją przygodę ze sportem. Możliwe jest również połączenie go z innymi usługami i przesyłanie do nich danych z treningów: Instagramem, MyFitnessPal, a także Google Fit. Stravę znajdziecie już w bazie aplikacji naszego serwisu. Do działania potrzebuje Androida 4.0 lub nowszego.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)