StreetView zabierze nas w przeszłość

StreetView zabierze nas w przeszłość

sierpień 2013
sierpień 2013
25.04.2014 12:14

Google StreetView pozwala na podróż w przeszłość. Dzięki usłudze możemy zobaczyć, jak wybrane miejsca wyglądały w przeszłości. Wehikuł czasu jest dostępny w desktopowej wersji Google Maps.

StreetView pozwala na wirtualne spacery od 2007 roku i z tamtego właśnie czasu pochodzą najstarsze zdjęcia. Po siedmiu latach znów możemy je oglądać i porównać z bardziej współczesnymi obrazami. Dzięki temu przekonać się, jak zmienił się krajobraz. Proces ten zachodzi bardzo wolno i często go nie zauważamy, tak samo, jak nie zwracamy uwagi na rosnące dzieci. W ciągu sześciu lat sporo może się zmienić.

Na StreetView możemy zobaczyć na przykład jak obiekt jest budowany od podstaw. Na StreetView uwieczniona została budowa ukończonej w lutym Wieży Wolności — jednego z czterech wieżowców, które zajmą miejsce zniszczonych w 2001 roku biurowców World Trade Center.

wrzesień 2007
wrzesień 2007
sierpień 2013
sierpień 2013

W nieco krótszym czasie, bo w latach 2008-2013, można oglądać ulice Onagawy — jednego z japońskich miast, które zostały niemal całkowicie zniszczone przez tsunami i trzęsienie ziemi w 2011 roku. Przez rok, Google monitorował także budowę Stadionu Mistrzostw Świata 2014, który powstaje w Fortaleza w Brazylii. Obiekt pomieści 60 tysięcy kibiców, rozegrane zostaną na nim między innymi mecze grupowe i jeden z meczy ćwierćfinałowych tegorocznych Mistrzostw Świata.

Dzięki wehikułowi czasu można także wirtualnie zwiedzić Włochy o różnych porach roku, prześledzić remont Howard Theatre w Waszyngtonie i zwiedzić wiele innych miejsc, również w czasie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)