Strona hałasuje? Wycisz ją w najnowszym Google Chrome

Strona hałasuje? Wycisz ją w najnowszym Google Chrome
Redakcja

21.10.2015 10:11

W ostatnim czasie na komputery użytkowników zaczęła trafiać przeglądarka Google Chrome w wersji oznaczonej 46. Oprócz poprawek znalezionych błędów przynosi ona jedną z bardzo przydatnych funkcji: możliwość wyciszania dowolnej hałasującej karty. Wystarczą dwa kliknięcie, aby zablokować hałasy dobiegające z innych kart.

Obraz

Google eksperymentowało z tą funkcją już od dłuższego czasu. Co prawda Chrome od dawna informuje nas o „hałaśliwych” kartach odpowiednią ikonką z prawej strony panelu, niemniej jak do tej pory użytkownik musiał ręcznie przechodzić na stronę, a następnie wyłączać działające na niej multimedia. Teraz wystarczy kliknąć taką kartę prawym przyciskiem myszy, a następnie wybrać opcję „Wycisz kartę” – dźwięki zostaną zablokowane, strona działająca w tle nie będzie nas rozpraszać. Jest to dodatkowa funkcja obok tej, która automatycznie wstrzymuje odtwarzanie multimediów na stronach otwieranych w tle, a która pojawiła się w Chrome już jakiś czas temu.

Oczywiście przeglądarka Google nie jest jedyną aplikacją, która umożliwia nam takie kontrolowanie kart. Nad swoją implementacją pracuje także Mozilla w Firefoksie – jak na razie ikonka hałaśliwych kart umożliwiająca zarazem ich szybkie wyciszenie jest dostępna w nocnych wydaniach tej przeglądarki.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)