Subtask. Oto nowy konkurent Trello do zarządzania projektami

Subtask. Oto nowy konkurent Trello do zarządzania projektami

fot. jayk7/Getty Images
fot. jayk7/Getty Images
16.12.2020 17:34

Plectica, nowojorski startup założony w 2016 roku (przez byłego CFO Shutterstock, Adama Riggsa), właśnie wprowadził nowe narzędzie do zarządzania projektami. Nazywa się Subtask i jest konkurentem Trello, ale oferuje też dodatkową funkcjonalność.

Subtask, tak jak Trello, pozwala na wyznaczanie i śledzenie, a także nadawanie priorytetów zadaniom w ramach projektu. Możemy tutaj również podglądać, kto jest odpowiedzialny za dane zadanie. Co wyróżnia to narzędzie to możliwość przypisania poziomu wysiłku oraz korzyści płynących z poszczególnego zadania.

Dzięki temu szefowie projektów mogą bardziej szczegółówo nadawać priorytety poszczególnym elementom pracy zespołu. Subtask dokonuje automatycznego sortowania tak, aby zespół zaczynał od zadań o niskim poziomie wysiłku a dużej wartości dla projektu. Jednak gdy wszyscy członkowie zespołu oznaczą w ten sposób każde zadanie - otrzymają oni ostrzeżenie. Ma ich to skłonić do przemyślenia sposobu, w jaki nadają priorytety.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

fot. Subtask

Subtask oferuje także inne popularne rozwiązania do nadawania priorytetów i analizy projektów, np. macierz Eisenhowera czy analizę SWOT.

Narzędzie odznacza się również wbudowanym systemem śledzenia zależności między zadaniami, a także widokiem z zadaniami przedstawionymi w formie wykresu Gantta. Dzięki temu możemy zobaczyć, jakie czynności muszą być wykonane w jednej fazie projektu, zanim przejdziemy do następnej.

Subtask ma wariant podstawowy, który jest darmowy, choć ma ograniczenie do 10 tablic (tak, jak Trello). Wersja płatna kosztuje 10 dolarów (36,63 zł wg średniego kursu NBP z 16.12.2020 r.) miesięcznie i oferuje rozszerzoną funkcjonalność.

[frame]Subtask na Windowsa jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.[/frame]

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)