Super Mario Run Cię znudził? Ściągnij Nestopię i zagraj w Super Mario Bros

Super Mario Run Cię znudził? Ściągnij Nestopię i zagraj w Super Mario Bros

Super Mario Run Cię znudził? Ściągnij Nestopię i zagraj w Super Mario Bros
16.12.2016 14:22, aktualizacja: 22.12.2016 11:57

Od wczoraj pewna część świata szaleje na punkcie gry Super Mario Run dla iOS-a. Jednak kosztujący 10 euro „bieg bez końca” nie jest dla każdego. Jeśli nie bawi Cię stukanie jednym w palcem w ekran, ale tęsknisz za grami Super Mario, ściągnij Nestopię dla Windowsa lub jej port na macOS z naszej bazy programów, zdobądź ROM i graj ile dusza zapragnie.

Nestopia to uznawany za jeden z najlepszych emulatorów konsol NES (Nintendo Entertainment System) i Famicom (do nas docierały konsole „Pegasus”). Emulator nie wymaga instalacji i pozwala bez wysiłku cieszyć się grami, jeśli tylko macie ich ROM-y. Warto zaznaczyć, że na Nestopii bez problemu będą działać gry, które na innych emulatorach są za szybkie. Emulator bardzo precyzyjnie odmierza czasu cykli emulowanego procesora, dzięki czemu bez najmniejszego problemu można na niej grać w pozycje bazujące na zegarze konsoli. Prędkość działania gier można dostosować w ustawieniach:

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Nestopia obsługuje ROM-y z konsol NES i obrazy dla FDS (Famicom Disk System), doskonale radząc sobie z emulacją zarówno obrazu, do którego może dodać nawet artefakty, jak również dźwięku, do którego może wykorzystać emulację jednego z pięciu popularnych układów dźwiękowych. Do wyboru mamy tu systemy NTSC i PAL, a także ustawienia skalowania, kolorów, liczby klatek na sekundę i tym podobne. Ponadto w Nestopii można ułożyć własny układ klawiatury do grania (samemu lub nawet w 4 osoby), a także podłączyć pistolet czy kontroler na USB.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Nie zabrakło także ustawień dotyczących zapisywania gry, cheatów oraz robienia zrzutów ekranu. Wersja dla Windowsa pozwala nawet zagrać ze znajomymi przez sieć.

Do Nestopii na macOS warto doinstalować pakiet dodatków, w którym znajduje się między innymi obsługa joysticków i kontrolerów na USB, możliwość grania na pełnym ekranie, efekty dźwiękowe i wiele innych ulepszeń. Wersja dla Windowsa ma już wszystko w jednym pakiecie.

Na koniec trzeba dodać, że dyskusyjna jest zgodność z prawem autorskim pobierania z Sieci ROM-ów. Nintendo na przykład na swoich stronach kategorycznie tego zabrania. Na pewno legalne są emulatory, zaś by mieć autoryzowaną cyfrową kopię kartridża, należy skopiować ją na swój komputer samemu (Art. 75, pkt. 2.1 ustawy o prawie autorskim). Inna droga wymaga zgody wydawcy gry. Niestety w prawie polskim (i chyba żadnym innym) nie funkcjonuje pojęcie abandonware, a szkoda, bo firmy posiadające prawa do wielu dobrych gier od lat nie istnieją.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)