SuperTuxKart: wyścigi gokartów z otwartym źródłem także dla Androida

SuperTuxKart: wyścigi gokartów z otwartym źródłem także dla Androida
Oskar Ziomek

31.10.2017 18:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów gry SuperTuxKart, bowiem od teraz jest ona dostępna także w wersji mobilnej na Androida. Wszyscy zapaleni gracze często sięgający po wyścigi gokartów mogą więc teraz oddać się swojej ulubionej rozrywce także na smartfonie. W grze znajdziemy dwa tryby gry indywidualnej oraz możliwość korzystania z multiplayera.

Oczywiście cała oprawa graficzna utrzymana jest w typowym dla gry klimacie. Dostępnych jest też wiele ustawień, w tym graficznych, do których zdecydowanie warto zajrzeć. Drobiazgiem, który może jednak denerwować jest kłopot z pozbyciem się paska nawigacyjnego Androida, choć możliwe, że problemem w naszym przypadku były nieudane próby skalowania aplikacji do ekranu o proporcjach 18:9.

SuperTuxKart Halloween Update (0.9.3) Release Candidate

Warto dodać, że początki gry sięgają jeszcze 2000 roku, kiedy pojawił się TuxKart, na którym bazuje obecna wersja. Historia powstawania była dość burzliwa, ale ostatecznie gra dostępna jest dziś dla wielu platform, w tym od kilku dni właśnie dla Androida, a jej kod źródłowy pozostaje otwarty.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

SuperTuxKart w wersji dla Androida można już pobierać z naszej bazy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)