Surface Laptop w iFixit: tego urządzenia nie sposób naprawić

Surface Laptop w iFixit: tego urządzenia nie sposób naprawić

Surface Laptop w iFixit: tego urządzenia nie sposób naprawić
16.06.2017 17:15

Już w dniu premiery Surface Laptop wzbudzał kontrowersje zainstalowanym systemem operacyjnym. Windowsa 10 S można na szczęście zamienić na pełną Dziesiątkę. Jednak kolejnej wady tego urządzenia już się nie pozbędziemy, serwis iFixit przyznał mu ocenę 0 w 10-stopniowej skali „naprawialności”.

Surface Laptop trafił w ręce specjalistów od rozbierania urządzeń z iFixit. Mają oni ogromne doświadczenie z rozkładaniem urządzeń, w tym także tych dobrze zabezpieczonych przez producenta, jednak produkt Microsoftu ich przerósł. Próbowali oni bowiem rozebrać urządzenie, które zostało zaprojektowane w sposób sugerujący, że producent nie przewidział potrzeby ewentualnych napraw czy wymian podzespołów.

fot. iFixit
fot. iFixit

W powyższym zdaniu nie przesadzamy. Profesjonaliści z iFixit stwierdzili, że dostanie się do wnętrzności Surface Laptopa bez wyrządzenia szkód jest wręcz niewykonywalne. W związku z tym ten sprzęt jest po prostu nienaprawialny i jak najbardziej należy mu się 0 punktów. Ponadto, jeśli już dostaniemy się do środka, uszkadzając podczas rozbierania wybrane elementy, to dowiemy się, że procesor, RAM i pamięci masowe są przylutowane do płyty głównej, a więc o jakiejkolwiek ich wymianie nie ma mowy.

Do wybranych podzespołów trudno jest się dostać, często wiąże się to z demontażem innych elementów. Zastosowany akumulator nie jest wyjątkiem i jego ewentualna wymiana jest trudna i niebezpieczna, co prawdopodobnie skazuje nas na późniejsze korzystanie z urządzenia oferującego krótki czas pracy.

fot. iFixit
fot. iFixit

Sprzęt Apple znany jest ze swojej nienaprawialności, ale nawet on wypada lepiej od Surface Laptopa. Przykładowo nowy MacBook Pro 13 z Touch Bar otrzymał ocenę 1/10, podobnie jak MacBook 2017, a nowy iMac dostał 3 w 10-stopniowej skali.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (157)