Światowy finał Intel Extreme Masters 2014 w Katowicach — co, gdzie i kiedy

Światowy finał Intel Extreme Masters 2014 w Katowicach — co, gdzie i kiedy

Światowy finał Intel Extreme Masters 2014 w Katowicach — co, gdzie i kiedy
12.03.2014 09:20

Już w ten piątek do Katowic zjadą się żądni wrażeń gracze z całego świata. W dniach 14-16 marca w Spodku odbędą się światowe finały Intel Extreme Masters 2014, których dobreprogramy przypomnę są patronem medialnym. Spotkacie na imprezie nie tylko reprezentantów naszej redakcji, lecz również wielu czytelników portalu. Kilkukrotnie rozdawaliśmy na naszych łamach bilety, uprawniające do wejścia na obiekt bez potrzeby stania w kolejce, Łącznie mogliście ich zdobyć 50. Z biletem można do Spodka wkroczyć od godziny 11, podczas gdy inni będą musieli poczekać do 13. Każdy dzień trwa do 23.

350047988636411841

Plan stoisk i godziny rozpoczęcia najważniejszych turniejów zamieszczamy powyżej. Codziennie będziecie świadkami emocjonujących starć graczy w StarCrafta II, League of Legends, a także Counter-Strike: Global Offensive. 16 marca odbędą się finały, także w FIFA 14 oraz nowości na tegorocznym IEM, czyli Hearthstone. Jeżeli ktoś jeszcze nie zdecydował się na zakup futurystycznej strzelanki Titanfall, być może jej pokaz pomoże podjąć decyzję. Oczywiście nie zabraknie różnych atrakcji dla wszystkich przybyłych.

Przede wszystkim przyciągać wzrok powinna wielka strefa najnowszych technologii Intel Experience Zone, a także stoiska różnorakich sklepów komputerowych, które oto zaprezentują maszyny z oficjalnej linii Intel Extreme Masters. Będzie okazja zobaczyć najnowsze propozycje sprzętowe także firm ASUS (włącznie z pokazem podkręcania PC), BenQ, Roccat czy Kingston. Praktycznie na każdym stoisku odbędzie się jakiś miniturniej, m.in. w Pro Evolution Soccer, World of Tanks, League of Legends albo Counter-Strike: Global Offensive. W strefie HyperX pojawią się gwiazdy światowej sceny e-sportu. Z ciekawszych wydarzeń warto odnotować również konkurs na tzw. Cosplay.

350047988636608449

Organizatorzy przedsięwzięcia przypominają po raz kolejny wyniki poprzedniej edycji imprezy w Polsce, wtedy jeszcze nie światowego finału. W przeciągu 3 dni Spodek odwiedziło przeszło 50 tysięcy osób. Samych dziennikarzy akredytowano 300. Przez Internet wydarzenia śledziło 5,5 miliona unikalnych użytkowników ze 178 krajów, co przełożyło się na 14 milionów wejść na livestream IEM (nawet 318 tysięcy w jednym momencie). W najbliższy weekend może być zwyczajnie tylko lepiej...

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)