iOSEdukacja i naukaMatematyka, statystyka i informatykaSwift Playgrounds
Swift Playgrounds ikona

Swift Playgrounds4.4

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Swift Playgrounds to aplikacja kierowana do starszych dzieci, mająca nauczyć je programowania przez rozwiązywania interaktywnych zagadek. Dzięki temu młodzi użytkownicy mogą poznać podstawy programowania.

Aplikacja jest bardzo dobrze przygotowana i imponuje rozmachem. Można ją polecić nie tylko młodzieży, ale każdemu, kto chce zacząć programować, zna język angielski i ma iPada. Aplikacja korzysta ze Swift SDK i pozwala poznać podstawy języka Swift przez zabawę.

W aplikacji znajdują się lekcje, uczące podstawowych pojęć z dziedziny programowania i sposobów rozwiązywania problemów. Każde nowe pojęcie jest najpierw ilustrowane animacjami. Znajduje się tu także leksykon najważniejszych pojęć i specyficzna klawiatura, ułatwiająca wprowadzanie używanych podczas programowania znaków.

Wbudowane lekcje to nie koniec. Regularnie do aplikacji trafiać będą nowe wyzwania, pozwalające pogłębić i utrwalić wiedzę. Tworzone programy pozwolą używać własnych zdjęć, funkcji dotykowych iPada, wykresów i tym podobnych elementów. Gotowe programy można udostępniać przez Messages, Maila lub AirDrop. Można nawet dokończyć pracę w Xcode na Macu.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentApple, Inc.
Liczba pobrań135
Data aktualizacji24 paź 2023
System operacyjnyiOS
LicencjaBezpłatna
Swift Playgrounds ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)