SwiftKey teraz z podpowiadaniem już nie jednego, lecz dwóch słów

Strona głównaSwiftKey teraz z podpowiadaniem już nie jednego, lecz dwóch słów
23.10.2015 12:46
SwiftKey teraz z podpowiadaniem już nie jednego, lecz dwóch słów
Redakcja
Redakcja

Wybór odpowiedniej klawiatury ekranowej to podstawa wygodnego pisania na smartfonie lub tablecie. Ich twórcy starają się dostarczyć nam jak najlepszych narzędzi, a kilka z nich zdecydowanie się wyróżnia. Najnowsza wersja testowa popularnej SwiftKey wprowadza kilka nowości, które czynią klawiaturę jeszcze wygodniejszą i szybszą. Teraz podpowiada ona nie jedno, a dwa słowa.

Twórcy SwiftKey nie zmuszają użytkowników do używania tylko jednej określonej wersji swojej klawiatury. W efekcie w sklepie Google Play znajdziemy zarówno wydanie stabilne, jak i edycję testową. Zainteresowani nowymi funkcjami mogą korzystać z nich jednocześnie i w razie jakichkolwiek problemów przełączać się do edycji, która nie utrudnia pracy. Nowa wersja 6 beta to spory krok do przodu, przede wszystkim ze względu na znaczne ulepszenie funkcji przewidywania tekstu. Przypomnijmy natomiast, że opcja ta już od dawna jest cechą charakterystyczną klawiatury.

350144666739697601

W tej odsłonie program podpowiada już nie jedno, a dwa słowa. Nie ogranicza się to jedynie do języka angielskiego – funkcję zauważymy także pisząc po polsku i dla przykładu po wpisaniu „Chyba” SwiftKey podpowiada nam natychmiastowe dodanie „jednak nie”, a po wprowadzeniu „dzisiaj rano” sugeruje, że „jest gorzej”. Pomijając nieco pesymistyczne podejście do wprowadzanej treści, mechanizm okazuje się bardzo przydatny i ułatwia wprowadzanie częstych zwrotów złożonych z niewielkich słów. Oczywiście jego efektywność zależy od analizowania tego, co wpisujemy i poprawia się z czasem.

Nie jest to jedyna nowość w tej wersji. Autorzy zupełnie przebudowali menu ustawień, które teraz ma być przejrzystsze i szybsze. Czy tak faktycznie jest, to już musi ocenić każdy samodzielnie. Do tego dołączono kolejną darmową skórkę Carbon Light, która nawiązuje stylistycznie do zaleceń Google Material Design. Zadowoleni będą także użytkownicy korzystający z emoji. Panel odpowiedzialny za umieszczanie tych emotikon został ulepszony, wyświetla listę ostatnio używanych grafik, a wybór kategorii przeniesiono na dół. Oczywiście nadal są dostępne wszystkie opcje znane z poprzednich edycji, a klawiatura jest udostępniana za darmo.

W SwiftKey możemy pisać gestami (swype), możliwe jest także obsługa wielu języków jednocześnie. Użytkownik może dopasować rozmiar klawiatury i siłę wibracji do swoich preferencji. Niewątpliwą zaletą jest opcja zmiany układu na dzielony lub zwarty, a także „wypięcie” klawiatury i przesuwanie jej po ekranie. Dzięki chmurze możliwe jest natomiast synchronizowanie danych między wieloma urządzeniami. Najnowszą wersję aplikacji znajdziecie w bazie programów naszego serwisu.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Komentarze (31)