SwiftKey zyskał 54% nowych użytkowników po przejściu na darmową wersję

SwiftKey zyskał 54% nowych użytkowników po przejściu na darmową wersję

SwiftKey zyskał 54% nowych użytkowników po przejściu na darmową wersję
Tomek Kondrat
11.07.2014 16:30, aktualizacja: 11.07.2014 18:13

Przejście klawiatury SwiftKey z aplikacji płatnej na freeware z motywami graficznymi dostępnymi do zakupienia było krokiem kontrowersyjnym. Okazało się jednak, że ruch deweloperów był przemyślany i przyniósł 54-procentowy wzrost ogólnej liczby użytkowników. Przekuło się to w sposób oczywisty na dochód ze sprzedaży motywów.

SwiftKey jest jedną z najpopularniejszych alternatywnych klawiatur dostępnych w Sklepie Google Play. Aplikacja oprócz wspierania technologii swipe, czyli pisania jednym palcem bez odrywania go od ekranu, uczy się stylu pisania użytkownika, analizując wpisy na Facebooku, Twitterze, Gmailu lub SMS-ach. Niedawno informowaliśmy o tym, że deweloperzy zdecydowali się zrezygnować z płatnej wersji aplikacji. W jej miejsce pojawiła się darmowa wersja, którą wyposażono w możliwość pobierania motywów graficznych ze specjalnie przeznaczonego do tego celu sklepu.

Obraz

Deweloperzy klawiatury postanowili podzielić się statystykami z portalem VentureBeat. Według badań popularność aplikacji wzrosła o 54%, co jest wynikiem imponującym. Użytkownicy zdecydowali się również na pobranie darmowych i płatnych motywów aplikacji 12 milionów razy.

Aplikacja wskoczyła na 21 miejsce najpopularniejszych darmowych aplikacji w Sklepie Google Play oraz na 32 miejsce na liście uwzględniającej gry. SwiftKey już niedługo powinno trafić na iOS-a. Nie jest wiadome czy ta niezwykle popularna klawiatura przypadnie do gustu użytkownikom iPhone-ów. Klawiaturę można pobrać z bazy programów portalu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)