Sworkit: zamień rutynowe ćwiczenia w czystą przyjemność

Sworkit: zamień rutynowe ćwiczenia w czystą przyjemność

Sworkit: zamień rutynowe ćwiczenia w czystą przyjemność
Redakcja
26.06.2015 10:44

Dziś rozpoczynają się wakacje, przed nami także okres urlopowy. To doskonała okazja do zabrania się za ćwiczenia fizyczne. Nie musimy na nie poświęcać wielu godzin w każdym tygodniu. Do poprawy kondycji i samopoczucia wystarczy zaledwie kilka minut dziennie. W tego typu treningach wspomóc nas może aplikacja Sworkit i baza nagrań, jaką oferuje.

Jednym z elementów wyróżniających Sworkit jest brak konieczności zakładania jakiegokolwiek konta. Wystarczy zainstalować aplikację i przystąpić do ćwiczeń. Synchronizacja nie jest dostępna, bo zgodnie z założeniami twórców nie jest nam do niczego potrzebna – ta prosta aplikacja ma zachęcać do ćwiczeń i pomagać w ich realizacji, zamiast przygniatać nas ogromem danych statystycznych. Ekran główny pozwala na uruchomienie szybkiego, 5-minutowego losowego ćwiczenia, a także przejście do jednej z czterech gotowych kategorii: ćwiczeń siłowych, kardio, yogi, a także ćwiczeń rozciągających.

Obraz

W każdej z kategorii znajdziemy zestawy ćwiczeń dla określonej partii ciała np. do wzmocnienia bicepsów, ud, pleców, a także zestawy dla równomiernego treningu wszystkich partii. Po wybraniu interesującego nas treningu aplikacja wyświetla tarczę zegara, dzięki której ustalamy długość ćwiczeń. Minimalny, domyślny czas to zaledwie 5 minut, w zasadzie każdy powinien więc znaleźć w ciągu dnia chwilę dla takiej aktywności fizycznej. Czas maksymalny wynosi 60 minut, co dla niektórych może wydawać się wartością niewielką: ćwiczenia prezentowane w aplikacji są nastawione na trening interwałowy, czas ten jest więc w zupełności wystarczający.

Obraz

Po uruchomieniu ćwiczenia program rozpoczyna odliczanie, a na ekranie widzimy nagranie prezentujące sposób jego wykonywania. Całość jest podzielona na 30-sekundowe, losowe ćwiczenia, a między nimi chwile przerwy. Po zakończeniu aktywności aplikacja informuje o orientacyjnej liczbie spalonych kalorii. W programie znajdziemy funkcję tworzenia własnych treningów, gdzie układamy listę ćwiczeń, lub bazujemy na gotowych zestawach dostępnych w aplikacji.

Obraz

Zaletą Sworkit są wspomniane nagrania – te możemy przeglądać bez uruchamiania treningu, aby lepiej przyswoić sobie wiedzę o tym, jak należy wykonywać dane ćwiczenie. Co ważne, są one pobierane do pamięci urządzenia, oglądać możemy więc bez dostępu do Internetu. Program umożliwia sprawdzenie dziennego podsumowania czasu ćwiczeń i ilości spalonych kalorii, a także przypominanie o treningach o określonej godzinie dnia. Miłym akcentem jest również możliwość zintegrowania programu z Google Fit i MyFitnessPal. Dzięki temu nawet bez synchronizacji w Sworkit, dane o treningach możemy gromadzić na innych kontach.

Aplikacja jest darmowa, dostępna jest również bardziej rozbudowana wersja PRO z dokładniejszymi statystykami i opcją dokładniejszego dopasowania treningów. Interfejs jest w języku angielskim, ale ze względu na bardzo prostą obsługę nie powinno to sprawiać nikomu żadnego problemu. Sworkit w wersji dla Androida i iOS znajdziecie już w bazie aplikacji mobilnych naszego serwisu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)