System mobilny Mozilli zyskuje poparcie

System mobilny Mozilli zyskuje poparcie

03.07.2012 10:42, aktualizacja: 03.07.2012 10:59

Mozilla poinformowała na swoim blogu, że zyskała poparcie partnerów technologicznych dla swojego systemu mobilnego. Fundacja wykorzysta najbardziej rozpoznawalny ze swoich znaków firmowych do promocji systemu Boot to Gecko, znanego od dziś pod nazwą Firefox OS. Pierwsze urządzenia dla tego systemu wyprodukują TCL Communication Technology (Alcatel) i ZTE, zaś inicjatywę poparło spore grono operatorów z całego świata.

Jak już wcześniej pisaliśmy, Firefox OS ma być systemem korzystającym wyłącznie z technologii webowych. Nawet takie elementy, jak monitor systemu, mają być aplikacjami HTML5 i ewentualnie korzystać z odpowiednich API (na przykład WebAPI do zarządzania sprzętem). Wcześniej widzieliśmy jak na urządzeniu działa gra Cut The Rope, zaś Telefónica pomogła Mozilli zaprojektować komponenty pozwalające na wykonywanie podstawowych zadań telefonu — wysyłanie wiadomości tekstowych i prowadzenie rozmów. Mozilla dba o to, aby projekt pozostał otwarty.

Przeglądarka Firefox już przetarła szlaki dla kolejnego produktu spod tej marki. Operatorzy tacy, jak Deutsche Telekom, Sprint czy Telecom Italia poparli projekt i widzą w nowym systemie potencjał, który pozwoli stworzyć konkurencyjne i zarówno niedrogie, jak i „luksusowe” smartfony. Pierwsze modele z Firefox OS będzie można kupić na początku przyszłego roku w Brazylii pod marką Vivo, należącą do operatora Telefónica.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)