Szef firmy OnePlus tłumaczy, dlaczego nie ma mniejszych smartfonów. Brzmi absurdalnie

Szef firmy OnePlus tłumaczy, dlaczego nie ma mniejszych smartfonów. Brzmi absurdalnie

Szef firmy OnePlus tłumaczy, dlaczego nie ma mniejszych smartfonów. Brzmi absurdalnie
Piotr Urbaniak
15.12.2018 19:45

Nie jest tajemnicą, że od paru lat gabaryty smartfonów systematycznie rosną. Każdy kolejny model jest większy od poprzedniego, choć entuzjastyczne przyjęcie takich konstrukcji jak iPhone SE świadczy o zapotrzebowaniu na bardziej kompaktowe konstrukcje. Dlaczego więc producenci nie chcą ich tworzyć? Za wyjaśnienia zabrał się dyrektor generalny OnePlusa, Pete Lau.

Lau, w wywiadzie udzielonym PC Mag, stwierdził, że problem leży po stronie baterii. Wydajne komponenty zużywają sporo energii, a mała obudowa nie jest w stanie pomieścić odpowiedniego akumulatora. – Jeśli rozwiążemy problem z baterią, na pewno zrobimy mniejszy [smartfon – przyp. red.]. Widzę duże zapotrzebowanie na tego rodzaju rozmiar. Ale patrząc na branżę, technologia baterii nie zmieniła się zbytnio przez te wszystkie lata – powiedział.

Przyznajcie, zważywszy na istnienie modeli takich jak właśnie iPhone SE czy Xperia Z3 Compact, które efektywnie łączyły wysokiej w swoim czasie klasy podzespoły z ekranem w rozmiarze 4 - 5'', tłumaczenie przedstawiciela należy uznać za cokolwiek absurdalne. Z drugiej strony rodzi się pytanie: czemu producenci nie chcą miniaturyzacji, skoro klienci teoretycznie mieliby ochotę sięgnąć po coś mniejszego? To na pewno ciekawy temat do dyskusji.

Oczywiście w kwestii rozwoju akumulatorów nie sposób się nie zgodzić – są w tyle. Tyle że to z kolei problem całego rynku urządzeń mobilnych, znany od lat i wydawałoby się niezależny od rozmiarów sprzętu. Wielkoformatowe notebooki do gier i mobilne stacje robocze też mają problemy z czasem pracy na baterii, pomimo zupełnie innego rzędu wielkości.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (147)