Szukasz nowej ciekawej książki? To rozszerzenie do Chrome'a może pomóc

Szukasz nowej ciekawej książki? To rozszerzenie do Chrome'a może pomóc11.05.2017 13:11
Szukasz nowej ciekawej książki? To rozszerzenie do Chrome'a może pomóc

W dobie coraz popularniejszych książek elektronicznych i być może tendencyjnych rekomendacji najpopularniejszych księgarni, coraz trudniej dotrzeć do mniej znanych lektur inaczej niż poprzez ręczne przeszukiwanie półek w bibliotece. Ułatwieniem tego zadania może być przeglądarkowe rozszerzenie 100 Milion Books, które z każdą nowo otwartą kartą proponuje użytkownikowi kolejną, mało znaną książkę – być może któraś nas zainteresuje i zdecydujemy się na jej zakup lub wypożyczenie?

Każda kolejna propozycja jest pobierana co kilka(naście) sekund, zatem jeśli szybko po sobie otworzymy kilka nowych kart, w każdej zaproponowana zostanie ta sama książka. Co ciekawe, program nie jest zautomatyzowany i wszystkie wyświetlane w nim pozycje są uprzednio ręcznie dodawane przez autora do bazy. Jest to oczywiście proces czasochłonny, ale należy mieć nadzieję, że przekłada się na jakość prezentowanych treści. Propozycje można zresztą podsyłać samodzielnie.

Przykładowy widok nowej karty w Google Chrome: obok tytułu, autora i roku wydania – krótki opis i grafika okładki proponowanej książki
Przykładowy widok nowej karty w Google Chrome: obok tytułu, autora i roku wydania – krótki opis i grafika okładki proponowanej książki

Do pełni szczęścia, w rozszerzeniu brakuje integracji z jakimkolwiek innym serwisem, o sklepie nie wspominając. Kiedy którakolwiek pozycja zyska nasze zainteresowanie, wyszukiwanie o niej dalszych informacji trzeba przeprowadzić w pełnym zakresie samodzielnie. Dodatek ma charakter wyłącznie informacyjny.

Rozszerzenie 100 Milion Books dla Google Chrome możecie już pobrać z naszej bazy. Podobny do instalacji dodatku efekt można również uzyskać w dowolnej innej przeglądarce, jako automatycznie uruchamianą witrynę w nowej karcie ustawiając ten adres.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)