Szybka wymiana walut w aplikacji IKO i karta wielowalutowa w sam raz na wakacje

Szybka wymiana walut w aplikacji IKO i karta wielowalutowa w sam raz na wakacje

Szybka wymiana walut w aplikacji IKO i karta wielowalutowa w sam raz na wakacje
09.07.2018 18:05, aktualizacja: 11.07.2018 14:36

Problem wymiany walut wraca w każde wakacje, ale w tym roku mamy sporo nowych możliwości. PKO Bank Polski wprowadził w swojej bankowości elektronicznej kantor wymiany walut, który działa przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Możemy z niego skorzystać w serwisie transakcyjnym iPKO i aplikacji mobilnej IKO. Najnowsza wersja IKO została też wzbogacona o kilka udogodnień w zakresie zarządzania kartami, m.in. zastrzeganie, zamawianie i aktywację karty oraz obsługę karty wielowalutowej.

Kantor internetowy PKO BP działa od początku roku w iPKO, a teraz jest aktywny także w aplikacji mobilnej IKO dla Androida i iOS-a. Mamy możliwość wymiany 28 par walutowych, ale trzeba mieć zarówno konto osobiste w złotówkach, jak i walutowy w walucie obcej. W kantorze IKO można także ustawić powiadomienie o osiągnięciu przez walutę pożądanego kursu. Rozliczenie transakcji następuje natychmiast, a usługa jest bezpłatna.

Warto też przypomnieć, że od 1 czerwca każda karta debetowa, połączona z kontem prowadzonym w złotówkach, może być też kartą wielowalutową. Wystarczy, że zostanie połączona z naszymi kontami walutowymi, zasilonymi w kantorze internetowym. Dzięki temu można rozliczać transakcje kartowe w jednej z 7 dostępnych walut (EUR, GBP, USD, CHF, DKK, NOK i SEK). Bank zapewnia, że właściwy rachunek zostanie obciążony automatycznie, a klient nie musi ponosić kosztów przewalutowania. Za rachunek walutowy nie jest pobierana miesięczna opłata, gdy jest on podpięty do karty wielowalutowej.

Kantor dostępny w iPKO cieszył się sporym zainteresowaniem, a jego obecność w IKO powinna znacznie ułatwić rozliczenia podróżującym. W ciągu pół roku istnienia internetowego kantoru zalogowało się do niego 35 tysięcy klientów, którzy dokonali już ponad 100 tysięcy transakcji walutowych. Najczęściej wymieniamy euro, dolary, korony norweskie i franki szwajcarskie.

Bank przygotował też promocję: 10 000 klientów, którzy jako pierwsi aktywują kantor w IKO i wykonają swoją pierwszą transakcję wymiany walut, otrzyma 10 zł w prezencie od banku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)