Tablet zastąpi zeszyt i ołówek. Sony prezentuje 10-calowy czytnik E Ink

Tablet zastąpi zeszyt i ołówek. Sony prezentuje 10-calowy czytnik E Ink

DPT-CP1
DPT-CP1
16.04.2018 13:54

Na lokalnym rynku urządzeń z ekranami E Ink królują modele 6-calowe, ale wystarczy wyjechać poza Europę, by zobaczyć sprzęt zupełnie innego kalibru. Na japońskim rynku Sony sprzedawać będzie 10-calowy tablet z ekranem E Ink i rysikiem. Warto zaznaczyć, że jest to mniejsza wersja dostępnego już tabletu. Tak, 10-calowy czytnik to ten „mniejszy”.

Mowa o tablecie DPT-RP1 “Digital Paper”, produkowanych przez Sony na rynek japoński. Ten model to nic innego, jak 13-calowy ekran E Ink (o rozmiarze niemal identycznym jak kartka A4) z obsługą rysika. Urządzenia świetnie sprawdza się przy przeglądaniu PDF-ów i robieniu na nich notatek odręcznych, a dzięki tak dużemu ekranowi można zmieścić na nim całą stronę sporego dokumentu – zupełnie jakby był wydrukowany.

DPT-RP1
DPT-RP1

Zapowiedziany właśnie model DPT-CP1 to jego mniejszy braciszek z ekranem zbliżonym do kartki A5. 10,3-calowy ekran będzie miał rozdzielczość 1404×1872 piksele i wyświetli 16 odcieni szarości, co jest obecnie standardem w tej klasie. Na dokumenty dostaniemy wbudowaną pamięć o pojemności 16 GB. Do wymiany plików posłuży aplikacja towarzysząca, dostępna dla Anddroida, iOS-a, Windowsa i macOS-a. Do połączenia można wykorzystać WiFi, Bluetooth i NFC.

DPT-CP1
DPT-CP1

Czytnik ma 5,9 mm grubości i waży około 226 gramów (pół funta). To bardzo mało jak na urządzenie tych rozmiarów. Dzięki specyfice ekranu E Ink będzie pracował z dala od ładowarki przez około miesiąca, pod warunkiem że nie będzie podłączony do Internetu.

DPT-CP1
DPT-CP1

Niestety Sony DPT-CP1 prawdopodobnie nie opuści Japonii. Jego cena ma wynosić poniżej 70 tysięcy jenów, czyli około 2200 zł. Koszty importu tego urządzenia do Polski będą niestety absurdalnie wysokie. Niestety trudno też znaleźć zamiennik. Najbliższy mu będzie Onyx Boox N96 z ekranem E Ink Carta o przekątnej 9,6 cala, z Androidem i dołączonym rysikiem.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (57)