Tak wskazaliście cechy najlepszego komputera do pracy biurowej! Poznajcie nasze przykłady

Tak wskazaliście cechy najlepszego komputera do pracy biurowej! Poznajcie nasze przykłady
Piotr Urbaniak

20.01.2019 12:22, aktual.: 28.01.2019 12:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kilka dni temu spytaliśmy was o cechy, jakie powinien mieć najlepszy sprzęt do pracy dla programisty, grafika, architekta, pracownika biurowego, filmowca i innych zawodów. Chcieliśmy poznać waszą opinię o tym, które z poszczególnych parametrów są ważne dla idealnego komputera do poszczególnych zadań. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że tak tłumnie podzieliliście się z nami swoim doświadczeniem!

Kontynuując cykl podsumowań rzeczonej ankiety, przedstawiamy waszą wizję komputera dla pracownika biurowego. Przy okazji pokażemy, jak finansowo przedstawia się zakup komputera dla pracownika biurowego poprzez leasing. Jak się okazuje, wbrew obiegowej opinii, pracownicy biurowi mogą uchodzić za grupę o dość wygórowanych wymaganiach. Podczas gdy przyjęło się, że większości biur wystarczy komputer, który po prostu „jest”, udzielane odpowiedzi wskazują na coś zupełnie odwrotnego, a mianowicie duże zainteresowanie sprzętem z najwyższej półki.

I tak, gradację ważności według pracowników biurowych otwiera szybkość nośnika danych ex equo z jakością matrycy. W dalszej kolejności pojawiają się natomiast, odpowiednio: parametry termiczne, wydajność procesora, rozdzielczość ekranu i wszechstronność rozumiana przez liczbę i rodzaj poszczególnych złącz. Co ciekawe, zarówno gabaryty oraz estetykę konstrukcji, jak i czas pracy na baterii ankietowani uznali, statystycznie, za najmniej istotne, choć łącznie 52 proc. z nich opowiedziało się za sprzętem przenośnym, kolejnych 12 proc. zaś – kompaktowym All in One. Tymczasem ledwie 36 proc. stawia na klasyczną stacjonarkę, co jest najniższym odsetkiem wśród wszystkich przebadanych przez nas grup.

Jaki sprzęt dla pracownika biurowego w leasing?

Przy czym oczywistym wydaje się, że księgowa czy analityk mówiąc o wydajnym procesorze, nie ma na myśli uzbrojonego w dziesiątki rdzeni Xeona czy Threadrippera, ale coś, co po prostu pozwoli na komfortową pracę w pakiecie Office lub pokrewnym, edycję grafiki dwuwymiarowej czy przeglądanie internetu. Zresztą, to samo tyczy się magazynu danych, wszak do zajęć pokroju księgowania faktur nie potrzeba wydajnościowego potwora. Pod tym względem problem mogą mieć tylko osoby zarządzające naprawdę dużymi bazami danych, w systemach takich jak Informix OnLine czy Oracle, ale tym, patrząc z technicznego punktu widzenia, zdecydowanie bliżej jest do programistów niż szablonowych pracowników biurowych.

Uznajmy więc, że w lwiej części biur procesor Intela z czterema rdzeniami, 8 GB pamięci i dysk półprzewodnikowy o pojemności co najmniej 256 GB zaspokoją potrzeby pracowników z nawiązką. Do tego będzie potrzebny monitor (lub sama matryca) z niemęczącym wzroku podświetleniem Flicker-free i matową powłoką, a ponadto – bezwzględnie – cichy układ chłodzenia.

Poniżej dwa przykłady komputerów spełniających te kryteria

Jako że powyższe parametry są na dzień dzisiejszy niemalże standardem, spektrum możliwości jest doprawdy szerokie. I co ważne, mowa tu o sprzęcie w bardzo przystępnej cenie, często kosztującym znacznie poniżej 3 tys. zł brutto. Tylko, potencjalnych ścieżek mamy kilka. Przykładowo, Lenovo Ideapad 320-15 w wersji z procesorem Core i5-8250U, 8 GB RAM i dyskiem SSD 256 GB, powinien dobrze sprawdzić się w roli elastycznego towarzysza codziennych zadań. Zwłaszcza, że ma aż trzy porty USB 3.0, w tym jeden typu C, co w tej klasie nie zdarza się często. Jest też przyzwoicie cichy, dzięki zastosowaniu niskonapięciowego procesora o współczynniku TDP równym 15 W, którego szybkość w scenariuszach biurowych i tak całkowicie wystarcza.

Z tym że każdy musi sobie zarazem odpowiedzieć na pytanie, czy sprzęt ma być noszony czy nie. Ważny jest też, nazwijmy to tak, rozmiar biura. Przykładowo, ciężko wyobrazić sobie, aby pojedynczy komputer, służący do obsługi kasy fiskalnej, był każdorazowo odłączany od systemu. Za przykładem – takiej maszyny raczej nikt nie będzie również podpinać do grupy roboczej czy obsługiwać, za pośrednictwem pulpitu zdalnego lub bezpośrednio, w innych niż firma lokalizacjach. Wtedy klasyczna stacjonarka, jak x-kom Home & Office 200 z procesorem Core i3-8100, 8 GB RAM i dyskiem SSD 256 GB, spisze się nawet lepiej niż notebook, zapewniając wyższą wydajność procesora i większą liczbę portów. Ten akurat model ma nie tylko sześć gniazd USB, ale także RS-232 i złącze drukarkowe, które po dziś dzień wykorzystywane są przez sprzęt laboratoryjny czy programatory.

Równie dobre dwie propozycje alternatywne

Naturalnie co innego w sytuacji, kiedy komputer biurowy ma tak naprawdę być podręcznym notatnikiem. Wtedy warto pomyśleć o czymś łatwiejszym do regularnego transportu – ultrabooku lub hybrydzie. Ponadto pozostaje kwestia sprzętu wystawionego na wzrok klienta, choćby w gabinetach lekarskich czy poradniach prawniczych, gdzie ogromną rolę odgrywa estetyka. Dlatego planując zakup komputera biurowego, należy przede wszystkim ocenić, jakie aspekty są najważniejsze w konkretnym przypadku. Nasze propozycje są natomiast jedynie wypadkową wyników ankiety i pewnym uśrednieniem. Koniecznie należy nadmienić, że oferta leasingowa w sklepie x-kom nie nakłada żadnych ograniczeń w kontekście sprzętowym, przez co można w tym systemie nabyć dowolne urządzenie dopasowane do sprecyzowanych potrzeb.

Czy leasing faktycznie się opłaca?

Jeśli chcielibyście się dowiedzieć, co to jest leasing, jak sfinansować nim zakup komputera, na co zwrócić uwagę i jak policzyć faktyczne korzyści finansowe, polecamy dwie publikacje naszego blogera Damiana Matuszewskiego poświęcone tym właśnie zagadnieniom.

Leasing komputera? To wcale nie jest trudne!Bierzemy komputer w leasing i liczymy, czy to się opłaca (_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['nc', 'false']); (_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['cmp', false]); (_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['hit', 'wp', 'B9LlROtk5cqwyf466ZeqxsexnF_YFKR5LIXoxxDH_kT.P7', 'zbnommqjrn', 'lqcmmrxfarrpknegtvolblnwjglv'], ['viewable', 'wp', 'B9LlROtk5cqwyf466ZeqxsexnF_YFKR5LIXoxxDH_kT.P7', 'wcefqjkoxi', '_gde_isndwl_wcefqjkoxi']);

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (106)