Taki będzie iPhone SE 2? Ekran jak z iPhone'a X, ale w zgrabnej obudowie

Taki będzie iPhone SE 2? Ekran jak z iPhone'a X, ale w zgrabnej obudowie

iPhone X z depositphotos
iPhone X z depositphotos
Oskar Ziomek
16.03.2018 12:22

Powraca temat spekulacji wokół wyczekiwanego iPhone'a SE 2, następcy udanego modelu SE, który w stosunkowo niedużej obudowie oferuje podzespoły znane z iPhone'a 6s – w momencie premiery najbardziej wydajnego smartfonu produkcji Apple. Nie wszyscy użytkownicy zainteresowani są bowiem kupowaniem coraz to większych fizycznie modeli, ale wymagania wobec podzespołów rosną niezależnie od preferencji odnośnie rozmiaru obudowy i wyświetlacza.

Kilka tygodni temu w tym zakresie pojawiało się wiele informacji z bliżej nieokreślonych źródeł, często zresztą wzajemnie się wykluczających. Z jednej strony mówiono o planowanych jedynie kosmetycznych zmianach względem obecnego modelu SE z uwagi na ograniczone zasoby, inne źródło wspominało o zmianie wielkości wyświetlacza, a jeszcze inne o planach wprowadzenia szklanej obudowy, która umożliwi implementację bezprzewodowego ładowania, ale jednocześnie zerwie z dotychczasową solidnością konstrukcji metalowej.

Rzekomy iPhone SE 2, źródło: weibo.com
Rzekomy iPhone SE 2, źródło: weibo.com

I choć nadal do czynienia mamy jedynie z przypuszczeniami i niepotwierdzonymi informacjami, do ich gamy dołączają kolejne wskazówki – zdjęcie i nagranie wideo prezentujące smartfon z wyświetlaczem w stylu iPhone'a X (z wycięciem w górnej części), a jednak zamknięty w obudowie, która przypominać może tę z bieżącego iPhone'a SE 2. Na nagraniu widać również tył urządzenia, który do złudzenia przypominać może ten z iPhone'a X – z dwoma obiektywami umieszczonymi w pionie.

Weiboに投稿された iPhone SE2 とされる動画

Naturalnie nie ma żadnej pewności, czy nagranie i zdjęcie przedstawiają rzeczywisty produkt, jednak przyznać trzeba, że w takim wydaniu nowy iPhone SE 2 prezentowałby się bardzo ciekawie. Mógłby zainteresować wielu nowych użytkowników – łączy stosunkowo nieduże rozmiary z trendem na minimalizowanie szerokości ramek okół wyświetlacza.

Na koniec warto jeszcze przypomnieć, że poza wyglądem urządzenia pod znakiem zapytania stoi także data jego ewentualnej premiery. Ostatnie informacje sugerują co prawda, że telefon mógłby zostać zaprezentowany podczas WWDC w czerwcu, ale należy podejść do nich ostrożnie, gdyż bazują głównie na spekulacjach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)