Hatsune Miku “pierwsze brzmienie przyszłości” - Czyli wirtualna gwiazda POP.

Hatsune Miku to japońska gwiazda Pop. Na jej koncerty tłumnie przybywa cała masa nastolatek z państwa kwitnącej wiśni. Nie było by w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt że artystka to tylko holograficzna animacja.

Szesnastoletnią, mierząca 158 cm wzrostu i ważąca 42 kg stworzyło studio Crypton Future Media specjalizujące się w tworzeniu oprogramowania do generowania dźwięku. Swój głos Hatsune zawdzięcza syntezatorowi śpiewu Vocaloid 2. Program pozwala na zaśpiewanie dowolnej piosenki pod wskazaną melodię, uwzględniając nawet wdechy i wydechy. Świadczy to jedynie o wysokim poziomie produktu.

koncert Hatsune Miku

Ale to nie zaawansowana technologia przyciąga tysiące fanów, a cała społeczność która wyrosła wokół wokalistki. Mianowicie to nie Crypton Future Media tworzy przeboje grane na koncertach, tylko wszyscy użytkownicy tego programu. Wystarczy, że swoje dzieło opublikują w internecie, a istnieje szansa że osoby odpowiedzialne z organizacje koncertu wybiorą ich utwór. Im większa popularność twojego kawałka tym większa szansa że usłyszy go tysięczna publika zgromadzona na koncercie.

Teraz możemy zaobserwować, że Hatsune Miku to nie tylko idolka ale także twarz świetnej kampanii promocyjnej wprowadzającej branżę it na salony pop-kultury.