Telegram dostał większą aktualizację – komunikator pozwala uciec od naklejek i GIF‑ów

Telegram ze sporą dawką nowości. (depositphotos)
Telegram ze sporą dawką nowości. (depositphotos)

22.01.2019 06:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Komunikator Telegram, który często wybierany jest przez osoby niezgadzające się na politykę prywatności Facebooka, zyskał z aktualizacją całkiem spory zestaw nowości w grupowych konwersacjach. Teraz grupy mogą być jeszcze większe, a ponadto, wreszcie można uciec od naklejek i GIF-ów. To oczywiście tylko część nowości.

Twórcy Telegrama, czyli komunikatora mającego zapewniać wyższy poziom prywatności względem chociażby Messengera czy WhatsAppa, ogłosili wydane wersji 5.2, która skierowana jest dla użytkowników aplikacji na urządzeniach z Androidem i iOS-em.

Koniec naklejek i GIF-ów. Jeszcze większe grupy

Bez obaw nie znikną one z Telegrama. Chociaż trzeba przyznać taka informacja sprawiłaby, że Telegram dla części użytkowników stałby się jeszcze lepszy. Twórcy zdecydowali się jednak na zwiększenie możliwości administratorów grup. Mogą oni teraz wybrać, jakie treści mają być używane przez członków. Pozwala im to na zablokowanie naklejek i GIF-ów, co powinno pozytywnie przełożyć się na czytelność grupowych konwersacji. Co więcej, administratorzy mogą całkowicie zablokować możliwość wysyłania wiadomości. Wówczas członek może być tylko obserwatorem rozmowy w grupie.

Obraz

Zdecydowano się zwiększyć maksymalną liczbę członków grupy. Teraz może ona liczyć nawet 200 tys. osób. Dla porównania, znacznie popularniejszy WhatsApp, oferuje maksymalnie 256 uczestników grupy. Twórcy dodają, że w celu usprawnienia zarządzania grupami, ulepszeń doczekał się interfejs. Zmiany zostały wprowadzone m.in. w ekranie ustawień, panelu administracyjnym i ekranie z listą członków. Ponadto, można teraz dodawać adminów z różnymi uprawnieniami, ułatwiono zmianę grupy na publiczną, a także zniesiono oznaczenie supergrupy – od teraz wszystkie grupy to po prostu grupy.

Przywracanie usuniętych wiadomości i sortowanie kontaktów

Koniec z przypadkowym usunięciem wiadomości i historii rozmów, o ile użytkownik zdąży zareagować w 5 sekund. Kolejna nowość pozwala bowiem na cofnięcie decyzji o usunięciu rozmowy. Tuż po usunięciu pojawi się pasek na dole, który pozwala przywrócić przed chwilą skasowaną treść. Jednakże, będzie on wyświetlany wyłącznie przez 5 sekund. Po upływie tego czasu, wiadomości przepadną na zawsze.

Obraz

Telegram pozwala teraz na sortowanie kontaktów. Mogę one zostać ułożone na liście według nazwy lub według czasu ostatniej dostępności online.

Mniejsze usprawnienia i kilka nowości w wersji na komputery

Niewielkich zmian, które wpływają na atrakcyjność interfejsu, doczekał się pasek wyszukiwania w aplikacji na iOS-a. Z kolei ciemny motyw na Androidzie powinien teraz wyglądać lepiej. Dodatkowo, wersja na Androida umożliwia teraz ustawienie zdjęcia profilowego podczas tworzenia konta.

Obraz

Twórcy nie zapomnieli o aplikacjach na komputery z Windowsem i macOS-em. Otrzymały one wymienione wyżej nowości związane z grupami. Dodatkowo w wersji 1.5.8 dodano obsługę automatycznego pobierania plików i muzyki oraz możliwość wybierania urządzenia wyjścia i wejścia podczas korzystania z funkcji Telegram Calls. Wprowadzono też możliwość wyboru domyślnego stylu emoji.

Najnowszą wersję Telegrama znajdziecie w naszym katalogu oprogramowania. Komunikator dostępny jest na Androida i iOS-a, a także na komputery z Windowsem i macOS-em.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)