Telegram dostał wielką aktualizację. Zyskała aplikacja na Androida i iOS-a

Telegram dostał wielką aktualizację. Zyskała aplikacja na Androida i iOS‑a

Telegram na Androida i iOS-a dostał wiele nowości, fot. Oskar Ziomek
Telegram na Androida i iOS-a dostał wiele nowości, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
02.01.2020 20:18, aktualizacja: 02.01.2020 20:32

Telegram na Androida i iOS-a dostał bardzo dużą aktualizację, która wprowadziła do aplikacji szereg interesujących nowości. Wśród nich między innymi nowy edytor motywów, który pozwala jeszcze lepiej dostosować interfejs Telegramu do swoich potrzeb.

Edytor motywów 2.0, o którym mowa, można wykorzystać do szybkiej zmiany kolorystyki całej aplikacji, okienek czatów, czy kolorów dymków wiadomości. Do tego dochodzą nowe wzory, które można wykorzystać na tłach czatów. Stworzony motyw może być dalej edytowany przez znajomych, po uprzednim udostępnieniu.

Obraz

Inna ciekawa nowość to opcja planowania dostarczania wiadomości na moment, w którym odbiorca pojawi się w trybie online. Warto jednak zaznaczyć, że będzie to możliwe tylko wtedy, gdy nadawca może zobaczyć status odbiorcy. W Telegramie ulepszono także udostępnianie lokalizacji, wyszukiwarkę, gdzie wyniki można teraz wyświetlać także w formie listy oraz dodano obsługę podcastów i książek audio z pamiętaniem pozycji pauzy dla nagrań dłuższych niż 20 minut.

Dodatkowo część nowości dotyczy tylko Telegramu na danej platformie. I tak na przykład na Androidzie dodano między innymi opcję szybkiego włączania trybu nocnego z poziomu wysuwanego menu, wdrożono ciemny motyw do map, dodano nowe animacje i możliwość zaznaczania fragmentów wiadomości. W przypadku iOS-a warto natomiast zwrócić uwagę między innymi na nowe skalowanie napisów w całym interfejsie aplikacji, opcję wyboru domyślnej przeglądarki czy wygodniejsze przełączanie kont użytkowników.

Chociaż może być trudno w to uwierzyć, zmian jest jeszcze więcej, a każdą już teraz można sprawdzać samodzielnie, pobierając aplikację na swój smartfon. Opis wszystkich nowości można znaleźć we wpisie na oficjalnym blogu w języku angielskim.

Mobilny Telegram jest dostępny do pobrania z naszego katalogu aplikacji. Do wyboru wersja Androida oraz iOS-a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)