Telegram: równie świetny, co mało u nas znany komunikator wreszcie po polsku

Telegram: równie świetny, co mało u nas znany komunikator wreszcie po polsku

Aplikacja Telegram wreszcie po polsku, fot. BigTunaOnline/Shutterstock
Aplikacja Telegram wreszcie po polsku, fot. BigTunaOnline/Shutterstock
14.04.2020 16:28, aktualizacja: 15.04.2020 17:09

Telegram, czyli komunikator, którego powinieneś używać, a nawet nie wiesz o jego istnieniu – w końcu doczekał się polskiej wersji.

Telegram: przyszłościowy komunikator wreszcie po polsku

Telegram, w wersji na iOS i Androida od teraz może pochwalić się oficjalnym tłumaczeniem na język polski. Być może teraz platforma, która nie odniosła zbytniego sukcesu w Polsce, będzie mogła przebić się do większego grona odbiorców. Zmagania o to, aby pojawiła się polska wersja Telegramu trwała aż trzy lata.

Aplikacja ta, na długo przed WhatsAppem wprowadziła między innymi grupy oraz kanały tematyczne. Właśnie tam możemy również tworzyć na przykład ankiety w czasie rzeczywistym. Takie funkcje sprawiają, że Telegram stał się popularnym narzędziem dla profesjonalistów i ludzi z konkretnych branż.

Ponadto Telegram pozwala na odbywanie sekretnych rozmów, które nie są przechowywane na serwerach Telegramu. Po pewnym czasie po prostu usuwają się one z naszego telefonu automatycznie. Zresztą prywatność jest jedną z cech, którymi ta platforma szczególnie się chwali.

Komunikat o wprowadzeniu polskiej wersji Telegramu (via telegram.com.pl), fot. Jakub Krawczyński
Komunikat o wprowadzeniu polskiej wersji Telegramu (via telegram.com.pl), fot. Jakub Krawczyński

Jedną z najważniejszych funkcji Telegramu są boty, których dostępnych są tysiące. To właśnie tutaj pojawiły się one najpierw w 2015, zanim rok później trafiły na Messengera.

Kilka innych funkcji, jakich nie znajdziemy w WhatsAppie to na przykład możliwość powiązania z kontem wielu numerów telefonów, a także ustawienie kilku zdjęć profilowych. Ponadto Telegram pozwala na usuwanie wiadomości nie do 7 minut, lecz 48 godzin po ich wysłaniu.

[frame]Telegram na Androida i iOS-a oraz inne platformy jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.[/frame]

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (161)