Teletype dla edytora Atom – zespołowe kodowanie via WebRTC

Teletype dla edytora Atom – zespołowe kodowanie via WebRTC

15.11.2017 19:42, aktual.: 16.11.2017 09:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

GitHub zaprezentował dziś nowe rozszerzenie dla swojego edytora programistycznego Atom. Jest ono rozwijane pod nazwą Teletype i umożliwia zaproszenie do wspólnej jednoczesnej pracy nad kodem wielu deweloperów. Wystarczy jedynie wygenerować i przesłać im identyfikator, zupełnie jak ma to miejsce w przypadku chmurowych pakietów biurowych.

Zainstalować Teletype można z poziomu ustawień edytora. Tam, w menu na panelu bocznym, wystarczy przejść do pozycji Install, a następnie w wyszukiwarkę wprowadzić frazę teletype. Paczka w wersji 0.1.1 powinna znaleźć się na samym szczycie listy wyników, zaś obok znajdzie się przycisk pozwalający na jej instalację. Teletype można także zainstalować z poziomu terminala poleceniem apm install teletype.

Po instalacji paczki, w prawym dolnym rogu edytora pojawi się przycisk oznaczony ikoną radiostacji. Po jego kliknięciu, użytkownik zostanie poproszony o podanie tokenu Teletype, który wygenerować można po przejściu na stronę internetową Teletype. Konieczne jest oczywiście zalogowanie się tam danymi do konta GitHub. Po wklejeniu tokena do pola w edytorze i zatwierdzeniu, możliwe będzie przełączenie tam kontrolki Share, co automatycznie wygeneruje ID do aktualnie otwartego w Atomie projektu.

Autoryzacja poprzez token – jedyny moment łącznia się z chmurą GitHuba, następnie Teletype przechodzi na model P2P.
Autoryzacja poprzez token – jedyny moment łącznia się z chmurą GitHuba, następnie Teletype przechodzi na model P2P.

Identyfikator należy skopiować i przesłać dowolnie innemu deweloperowi. Ten, oczywiście jeśli takżę posiada zainstalowaną paczkę Teletype, będzie mógł kliknąć przycisk radiostacji, a następnie wybrać pozycję Join a portal i dołączyć do projektu.

Wygenerowany token, który można przesłać dalej. Niżej przycisk pozwalający wprowadzić odebrany token.
Wygenerowany token, który można przesłać dalej. Niżej przycisk pozwalający wprowadzić odebrany token.

Teletype od strony technicznej zdaje się być przemyślanym rozwiązaniem. Infrastruktura GitHuba wykorzystywana jest wyłącznie do autoryzacji użytkowników, następnie praca nad kodem odbywa się już w modelu peer-to-peer. Oczywiście na tyle, na ile wykorzystanie WebRTC można nazywać modelem peer-to-peer Wszystkie przesyłane w ten sposób dane są szyfrowane.

Najnowszą wersję edytora Atom znajdziecie oczywiście w naszej bazie oprogramowania. Więcej informacji na temat samego Teletype opublikowano w na blogu edytora Atom.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)