Testy Steam na Linuksa ruszą lada dzień z TF2 i jeszcze jedną grą

Testy Steam na Linuksa ruszą lada dzień z TF2 i jeszcze jedną grą

29.10.2012 13:53, aktualizacja: 29.10.2012 18:56

Valve prężnie przygotowuje się do otwarcia testów klienta Steam dla Linuksa. Niektórzy już otrzymali zaproszenia, zaś na stronie Steam uruchomiona została ankieta dla potencjalnych użytkowników, z której właściciele platformy chcą dowiedzieć się z jakimi konfiguracjami sprzętowymi i jakimi ustawieniami systemu przyjdzie im się zmierzyć. Około tysiąca osób, które wypełnią kwestionariusz, zostanie dopuszczonych do testów zamkniętej bety Steam dla Linuksa.

Na stronie Steam Worksop, gdzie użytkownicy mogą publikować dodatki do gier, przy okazji uruchomienia takiej możliwości dla L4D2 zapowiedziano, że już od połowy listopada użytkownicy Linuksa będą mogli przyłączyć się do zabawy. Podczas trwającego właśnie Ubuntu Developers Summit deweloperzy Left 4 Dead 2 poinformowali, że już w przyszłym tygodniu do rąk wybranych użytkowników trafi pierwsza wersja testowa klienta, a wraz z nią Team Fortress 2 i jeszcze jedna gra, której tytułu nadal nie znamy.

Meet the Pyro

Inne gry, których należy się spodziewać w wersji dla Linuksa, to oczywiście Left 4 Dead 2, pozycje znane z pakietów typu Humble Bundle, a także Eversion, Serious Sam 3: BFE, Galcon Fusion czy Crusader Kings II. Potencjał mają również linuksowe pozycje, które trafiły na Steam Greenlight. Zielone światło dostały już: Postal 2, Folk Tale, Interstellar Marines: Prologue, Octodad: Dadliest Catch i AirBuccaneers, w przygotowaniu jest wiele innych. Na początku nie ma się oczywiście co spodziewać wielkich hitów, ale od czegoś trzeba zacząć.

Aktualizacja, 29.10.2012, 17:00

Na starcie dostępne będą jednak trzy pozycje: Team Fortress 2, Portal i Serious Sam 3: BFE (potwierdził Croteam).

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)