Threads ikona

Threads

iOSKomunikacja/społecznośćKomunikatoryThreads
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Threads to aplikacja mobilna udostępniona przez Instagrama, która pełni funkcję komunikatora internetowego nastawionego w głównej mierze na komunikację audio-wizualną. Stanowi ona ciekawą alternatywę dla popularnego Skype'a, umożliwia wygodne prowadzenie rozmów z innymi użytkownikami wspomnianego serwisu i udostępniona ona została w wersji dla Androida i iOS-a.

Komunikator tylko dla bliskich znajomych

Komunikator stworzony został z myślą o użytkownikach Instagrama i to właśnie do nich jest kierowany. Pozwala on na wygodne komunikowanie się z innymi osobami korzystającymi z tego serwisu społecznościowego pod warunkiem, że są oni naszymi bliskimi znajomymi i dodani zostali właśnie na taką listę. Stworzyć ją można zarówno z poziomu aplikacji Threads, jak również na łamach naszego profilu instagramowego. Co istotne, tylko osoby znajdujące się na tej liście będą się mogły z nami komunikować za pośrednictwem opisywanej aplikacji.

Jaką komunikacje umożliwia Threads?

Jak już zostało wspomniane twórcy komunikatora na pierwszym planie postawili komunikację wizualną. Świadczyć o tym może chociażby fakt, że po uruchomieniu aplikacji jest to domyślna forma nawiązywania kontaktu ze znajomymi. To jednak nie jedyna opcja. Threads pozwala prowadzić standardowe konwersacje tekstowe, korzystanie z emoji czy wygodnie przesyłać zdjęcia i filmiki. W przypadku tych ostatnich to wykonane one mogą być bezpośrednio z poziomu aplikacji. Dodatkowo, wykonane fotografie wzbogacone mogą być rysunkami i tekstem.

Automatyczne statusy...

Twórcy wprowadzili do Threads z jednej strony ciekawą, a z drugiej bardzo kontrowersyjną wśród wielu użytkowników funkcję automatycznych statusów. O ile zdecydujemy się udostępnić aplikacji informacje o naszej lokalizacji to samoczynnie poinformuje ona naszych znajomych o tym gdzie się aktualnie znajdujemy - w domu, pracy itd. To jednak nie koniec! Komunikator potrafi również przekazywać dane o tym, że znajdujemy się poza zasięgiem sieci WiFi czy o poziomie naładowania baterii w naszym smartfonie czy tablecie. Funkcja ta jest na szczęście opcjonalna.

Kluczowe cechy aplikacji:

  • komunikator dla użytkowników Instagrama
  • umożliwia komunikację jedynie z osobami z listy bliskich znajomych
  • pozwala na komunikację audio-wideo i konwersacje tekstowe
  • łatwe przesyłanie zdjęć i wideo
  • funkcja automatycznych statusów na bazie lokalizacji i nie tylko
Udostępnij
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentInstagram
Liczba pobrań9
Data aktualizacji14 kwi 2021
System operacyjnyiOS
LicencjaBezpłatna
Threads ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)