Thunderbird 3.1 już w kwietniu

Thunderbird 3.1 już w kwietniu

Redakcja
19.12.2009 16:58

Jak informuje Mozilla, finalna wersja Thunderbird 3.1 ma się ukazać już w kwietniu.

Dan Mosedale, jeden z głównych programistów czuwających nad rozwojem projektu Mozilla Thunderbird, opublikował informację o planowanej dacie premiery najnowszej wersji tego słynnego klienta poczty elektronicznej. Finalna wersja aplikacji ukazać się ma już 6 kwietnia, czyli zaledwie po czterech miesiącach od wejścia na rynek swojej poprzedniczki. Gdyby jednak do tego nie doszło, użytkownikom oddana zostanie w tym czasie wersja RC2.

Mozilla Thunderbird 3.1 korzystać będzie z ulepszonego silnika Gecko odpowiedzialnego za wyświetlanie stron internetowych. Wiązać się to ma z lepszą integracją programu z niektórymi usługami dostępnymi w Sieci (np. Google Calendar). Co więcej, aplikacja otrzyma także odmieniony ekran startowy, który prezentować będzie znacznie więcej informacji przydatnych z punktu widzenia użytkownika (np. ostatnio wykonywane czynności).

Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że pomysł na krótszy cykl wydawniczy dla kolejnych wersji aplikacji został zaadoptowany z innego znanego produktu organizacji Mozilla – przeglądarki Firefox. Czas pokaże czy i w tym przypadku zmiany te okażą się być korzystne. Jako ciekawostkę, warto jeszcze zauważyć, że nazwy kodowe kolejnych wersji brać się będą od nazw słynnych plaż. Thunderbird 3.1 nosić więc ma przydomek Lanikai.

Najnowszą wersję stabilną programu Mozilla Thunderbird 3.0 można pobrać z naszego vortalu w wersjach dla Windows, Linux oraz Mac OS.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)