Thunderbird 3 RC już w przyszłym tygodniu

Thunderbird 3 RC już w przyszłym tygodniu

Wojciech Cybulski
06.11.2009 15:32

Prawdopodobnie już w poniedziałek światło dzienne ujrzy pierwsza wersja kandydująca Thunderbird 3 - znanego i cenionego programu pocztowego.

Wśród nowości dostępnych w nowym Thunderbirdzie znajdziemy obsługę wtyczek i dodatków, które będzie można tworzyć w sposób o wiele prostszy, niż to miało miejsce w poprzednich wydaniach programu. Przykładem wykorzystania nowych możliwości Thunderbirda w tym zakresie może być integracja z kalendarzem Google lub Yahoo z zastosowaniem silnika Firefoksa do renderowania zawartości. Ponadto aplikacja zyska nowy mechanizm wyszukiwania, zostanie wyposażona w inteligentny, uproszczony kreator kont pocztowych i będzie posiadała przebudowany, bardziej intuicyjny interfejs użytkownika.

Mozilla jest zdeterminowana by wydać finalną wersję nowego Thunderbirda do końca listopada - jest to termin zupełnie realny, o ile wydane w przyszłym tygodniu Release Candidate pozbawione będzie poważniejszych błędów. Obecnie najnowszą testową wersją Thunderbird 3 jest czwarte wydanie Beta, które można pobrać z naszego działu PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Klienty poczty e-mail. Należy pamiętać, że jest to wydanie potencjalnie niestabilne.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)