Tim Cook najlepiej zarabiającym prezesem w branży komputerowej

Tim Cook najlepiej zarabiającym prezesem w branży komputerowej
Piotr Urbaniak

11.07.2020 16:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Szef Apple, Tim Cook, jest najlepiej zarabiającym CEO w branży komputerowej – wynika z raportu Bloomberga. W samym 2019 r. wzbogacił się o blisko 134 mln dol.

Bloomberg zwyczajowo przygotowuje zestawienie najlepiej zarabiających prezesów i dyrektorów generalnych na świecie. W rankingu za rok 2019 aż czterech spośród topowej dziesiątki CEO kieruje firmami z branży komputerowej.

Tim Cook to najlepiej zarabiający z tej właśnie grupy, aczkolwiek w ogólnym ujęciu plasuje się dopiero na miejscu drugim. Pierwszy jest Elon Musk z Tesli, przy zarobkach szacowanych na bagatela 595 mln dol. Trzeba jednak zauważyć, że Musk jest nie tylko prezesem, ale także głównym udziałowcem, a do tego prowadzi szereg innych biznesów, takich jak SpaceX.

Obraz

Robert Swan z Intela jest drugi wśród prezesów firm związanych z branżą komputerową, a siódmy w ogólnym rozrachunku. W 2019 r. zarobił 99 mln dol. Bezpośrednio za nim plasuje się Sundar Pichai z Alphabet Inc., szef Google – 86 mln dol. Listę "komputerową" kwotą 75 mln dol. zamyka Satya Nadella, Microsoft.

Warto tylko odnotować, że większość zarobków CEO pochodzi z akcji, a także premii uznaniowych i innych bonusów. W ramach regularnych wypłat Tim Cook pobrał "zaledwie" 3 mln dol., Bob Swan – 1,2 mln dol., Sundar Pichai – 650 tys. dol., Satya Nadella zaś – 2,3 mln dol.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (71)