To już koniec Spaces – kolejna społecznościowa porażka Google

To już koniec Spaces – kolejna społecznościowa porażka Google

To już koniec Spaces – kolejna społecznościowa porażka Google
25.02.2017 12:15, aktualizacja: 25.02.2017 17:32

W kwietniu zeszłego roku pojawiły się pierwsze informacje o Spaces, nowym serwisie społecznościowym Google. Korporacja po raz kolejny spróbowała więc swoich sił w tego typu przedsięwzięciu, choć regułą staje się, że kolejne zapowiedzi nachodzącego pogromcy Facebooka spotykają się już tylko ze sceptycznymi uśmiechami jego użytkowników.

Niestety, Spaces nie przełamuje złej passy. Serwis został uruchomiony w maju i miał nie tyle integrować znajomych spoza Sieci, co stanowić miejsce dyskusji użytkowników o wspólnych zainteresowaniach. W zróżnicowanych grupach tematycznych (czy też tematycznych przestrzeniach) mogli się oni udzielać w przeglądarce oraz za pośrednictwem wygodnej aplikacji mobilnej.

Mogli, ale jak to bywa w przypadku serwisów społecznościowych tworzonych przez Google, z jakichś powodów tego nie robili. Gdyby dało się jasno określić przyczynę, zapewne zrobili to jeszcze przed uruchomieniem serwisu eksperci z Google. Wpływ na taki przebieg wydarzeń mógł mieć świetny serwis Quora, który dziś stanowi najpopularniejsze miejsce, gdzie wymienić można się wiedzą, także ekspercką.

John Kilcline z Google opublikował w serwisie Google+ (jak na ironię) komunikat, w którym informuje, że Spaces wkrótce będzie dostępne w trybie tylko do odczytu, zaś 17 kwietnia serwis z całą zawartością zostanie usunięty, a aplikacja mobilna wyłączona.

Pewien niesmak budzi fakt, że Kicline stara się post factum przedstawiać Spaces jako eksperyment, choć w momencie premiery miał to być pełnoprawny serwis społecznościowy. Najważniejsze jednak, że na tablicy społecznościowych przedsięwzięć Google zakończonych porażką, należy nakreślić kolejną kreskę, choć zapewne nie ostatnią.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)