TomTom i Uber zacieśniają współpracę. Skorzystają klienci i kierowcy

TomTom i Uber zacieśniają współpracę. Skorzystają klienci i kierowcy

TomTom i Uber zacieśniają współpracę, fot. Pixabay
TomTom i Uber zacieśniają współpracę, fot. Pixabay
Oskar Ziomek
14.10.2020 17:05

TomTom informuje o zacieśnieniu współpracy z Uberem, co ma pozwolić uzyskać lepsze doświadczenia związane z mapowaniem. Kierowcy i dostawcy Ubera zyskają dzięki temu stały dostęp do map, danych o ruchu drogowym i API TomToma, co pozwoli lepiej planować trasy z klientami i szacować czas przybycia do punktu docelowego. TomTom zyska natomiast tym samym zaufanego partnera w zakresie edycji map.

Jak podaje ogólnikowo TomTom, opisywana współpraca z Uberem zapewni bezproblemowe mapowanie w ponad 10 tys. miast na świecie. W praktyce chodzi o to, by kierowcy i dostawcy Ubera na bieżąco raportowali TomTomowi zmiany na drogach, po zakończeniu podróży z klientem. Dla TomToma będzie to bogate i bieżące źródło informacji o sytuacji na drogach, z kolei kierowcy będą mogli czerpać podczas pracy korzyść z cenionej przez wielu nawigacji TomToma.

TomTom chwali się zacieśnieniem współpracy z Uberem, fot. materiały prasowe TomTom.
TomTom chwali się zacieśnieniem współpracy z Uberem, fot. materiały prasowe TomTom.

"Cieszymy się na ściślejszą współpracę z Uberem i dostarczanie jeszcze lepszych danych dotyczących lokalizacji, aby poprawić mobilność użytkowników produktów TomTom na całym świecie" – skomentował Anders Truelsen, Managing Director w TomTom Enterprise. "Pełny zestaw wiodących w branży danych i usług firmy TomTom, w tym bardzo dokładne mapy, informacje o ruchu drogowym i interfejsy API Map, pomoże każdej firmie udoskonalić rozwiązania oparte na lokalizacji".

TomTom i Uber współpracują razem także w ramach programu Map Editing Partnership (MEP). Pozwala on, aby docelowo to partner TomToma wprowadzała zmiany na mapach, bez konieczności dodatkowej weryfikacji. Wcześniej trzeba jednak uzyskać właściwy certyfikat.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)