Tor Browser 9.0: znikł przycisk z cebulką, wszystko jest w ustawieniach

Tor Browser 9.0: znikł przycisk z cebulką, wszystko jest w ustawieniach

Tor Browser 9.0: znikł przycisk z cebulką, wszystko jest w ustawieniach
Tor Browser 9.0: znikł przycisk z cebulką, wszystko jest w ustawieniach
23.10.2019 14:28, aktualizacja: 23.10.2019 19:13

Tor Project wydał nową wersję przeglądarki Tor Browser, ułatwiającej poruszanie się w darknecie. Tor Browser 9.0 wprowadza poprawki interfejsu, wynikające z głębszej integracji sieci Tor z przeglądarką.

Nie ma już przycisku z cebulką

Od razu po uruchomieniu Tor Browser 9.0 zauważysz, że obok paska adresu nie ma już przycisku z cebulką. W jego miejscu pojawiła się miotła, która całkowicie czyści sesję i uruchamia ponownie przeglądarkę, gdy potrzebujesz nowej tożsamości w sieci Tor. W menu przeglądarki możesz też łatwo uruchomić nową trasę dla odwiedzanej strony.

Obraz

Wszystkie ustawienia połączenia z darknetem zostały przeniesione do preferencji przeglądarki. Jeśli korzystasz z sieci, gdzie Tor jest ograniczany, możesz pobrać listę mostków ze serwerów Tor Project.

Obraz

Ponadto Tor Browser 9.0 będzie ostrzegał przed przeglądaniem darknetu na pełnym ekranie. Rozmiar okna przeglądarki to jeden z parametrów, na podstawie których można próbować śledzić użytkownika. Zalecamy nie tylko przeglądanie w oknie, ale też częstą zmianę jego rozmiaru.

Ponadto Tor Browser obejmuje strony własnym kontenerem, by nie były w stanie odczytać prawdziwego rozmiaru ekranu, co pomoże mniej doświadczonym użytkownikom – dlatego czasami zobaczysz szarą ramkę dookoła strony.

Podstawą Tor Browser 9.0 jest Firefox 68.2.0 – wersja z przedłużonym wsparciem. Pozbycie się przycisku z cebulką wymagało głębszych ingerencji w interfejs Firefoxa.

Najnowszą wersję Tor Browser znajdziesz w naszej bazie programów dla systemów Windows, macOS i Android.

[frame]Chcesz być bezpieczny w sieci? Przed wieloma zagrożeniami ochroni cię BitDefender.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)