r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Tor Browser Bundle 7.0.10

Strona główna Mac Bezpieczeństwo Inne programy zabezpieczające
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Tor Browser Bundle to bazująca na Firefoksie przeglądarka, która dba o prywatność i anonimowość przy przeglądaniu stron, a także pozwala ominąć niektóre mechanizmy cenzurujące. W zestawie znajdziemy Tora, Firefoksa ESR oraz dodatki: Torbutton, TorLauncher, NoScript i HTTPS-Everywhere. Wszystko zostało już skonfigurowane i jest gotowe do pracy zaraz po pobraniu.

Galeria programu

Anonimowość przeglądania jest zapewniona przez sieć Tor, w której ruch jest przekazywany przez kilka węzłów, uruchomionych przez wolontariuszy na całym świecie. Ten sposób przekazywania ruchu pozwala zatrzeć ślady i ukryć prawdziwe IP odwiedzającego. Trasę, jaką pokonuje połączenie, można podejrzeć w „menu z cebulką”. Ponadto, jeśli łącze jest nadzorowane, obserwujący nie są w stanie zbadać, jakie strony odwiedzają użytkownicy. Mechanizm ten obchodzi także niektóre z blokad, wykorzystywane przy cenzurowaniu stron.

Przeglądarkę można uruchamiać na wielu systemach bez potrzeby instalacji, także z przenośnego dysku.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Tor Browser do lamusa? Firefox sam zadba o prywatność użytkowników

45
OPROGRAMOWANIE 04.07.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

Można było się spodziewać, że przyjęcie przez Operę czy Vivaldiego harmonogramu niezwykle sprawnej implementacji nowych funkcji, wymusi odpowiedź Mozilli. Jakiś czas temu opisywaliśmy świetnie zapowiadającą się funkcję kontenerów z tożsamościami, a dziś wiadomo już o kolejnej, którą z entuzjazmem powitają użytkownicy zabiegający o swoją prywatność. Jak donosi Ghacks.net, Firefox 50 zapowiada się na prawdziwie przełomowe wydanie, szczególnie w porównaniu do ostatnich kilku, o których nie można powiedzieć, że stanowiły milowy krok w rozwoju przeglądarki. W odpowiedzi na popularne…

Tor dla jednych anonimowy za bardzo, dla drugich za mało, dla wszystkich – zbyt niebezpieczny?

22
BEZPIECZEŃSTWO 28.08.2015 | Adam Golański (eimi)

Relacje między siecią anonimizującą Tor a specjalistami bezpieczeństwa stały się dość złożone. Jedni przedstawiają ją jako niezbędne narzędzie swojej pracy, inni jako kluczowe zagrożenie dla organizacji i ich poufnych danych. Dla jednych jest zbyt niebezpieczna, gdyż zapewnia zbyt dużą anonimowość, dla innych jest zbyt niebezpieczna, gdyż zapewnia anonimowość niewystarczającą. Tymczasem sam Tor Project do tych kwestii się na razie nie odniósł – najwyraźniej jest zbyt zajęty poszukiwaniem nowego dyrektora wykonawczego. Przedwczoraj jeden z najpopularniejszych elektronicznych bazarów w sieci…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.