TrashMe – tanie i dokładne sprzątanie dysku Maca

TrashMe – tanie i dokładne sprzątanie dysku Maca

TrashMe – tanie i dokładne sprzątanie dysku Maca
27.12.2017 15:05

Odinstalowywanie programów z systemu macOS bywa problematyczne – poza plikami samego programu wypadałoby usunąć także jego ustawienia i inne pozostałości po nim. Pomoże w tym TrashMe – niepozorny, ale potężny program do usuwania zbędnych plików z dysku Maca. Z jego pomocą można kompletnie odinstalować programy, by nie pozostały po nich żadne ślady, a także znaleźć „osierocone” i niepotrzebne już pliki.

TrashMe pozwala przeciągnąć program do odinstalowania do swojego okna, wybrać go z listy albo może monitorować aplikacje przeniesione do kosza przez użytkownika. W ten sposób można wraz z programem usunąć jego ustawienia, pliki tymczasowe i wszelkie dane dodatkowe z różnych folderów w systemie. Poza aplikacjami TrashMe może usuwać widżety, wtyczki i panele preferencji.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Aplikacje, które na pewno będziemy chcieli zostawić w systemie, możemy oznaczyć jako ulubione. Wtedy będą one chronione przed przypadkowym usunięciem. W programie można również zapisać informacje o licencjach i dodatkowe pliki, jeśli są potrzebne do aktywacji. Dane te zostaną zaszyfrowane i będą chronione hasłem lub TouchID na nowszych Macach.

Poza plikami programów, TrashMe może znajdować inne niepotrzebne pliki, w tym dane osierocone przez usunięte wcześniej programy, pliki nie otwierane przez ostatnie 3 lata, miniatury czy preferencje folderów. Dzięki temu można zwolnić sporo miejsca na dysku Maca. Dodatkowo można wyszukiwać duże pliki, co pozwala łatwo zwolnić jeszcze więcej miejsca.

Ponadto program daje dostęp do kilku ukrytych ustawień systemu – pozwala na przykład pokazać ukryte pliki, których zwykle nie zobaczymy w Finderze. Z pomocą TrashMe można również zmienić listę uruchamianych automatycznie programów i wyczyścić pamięć podręczną systemu. Program daje też dostęp do bardziej zaawansowanego opróżniania kosza i zapisuje historię wszystkich usuniętych plików.

TrashMe nie jest drogim programem – kosztuje niecałe 30 złotych, a daje naprawdę szerokie możliwości i jest przystosowany do pracy na systemach od 10.7 do najnowszego 10.13. Możecie go przetestować, pobierając wersję próbną z naszej bazy programów. Pozwala ona usunąć 5 programów i wykonać wszystkie inne operacje.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)