Trójwymiarowe Mapy Bing w Windows 8.1

Trójwymiarowe Mapy Bing w Windows 8.1

Marcin Paterek
06.12.2013 13:41

Microsoft stara się skrócić dystans dzielący go od Map Google, systematycznie dodając do swojej usługi kolejne terabajty zdjęć. Na tym jednak nie koniec – wkrótce do Sklepu Windows trafi odświeżona aplikacja, która pozwoli na znacznie więcej niż tylko oglądanie miast z lotu ptaka. Na razie możemy zapoznać się z jej możliwościami za pomocą wersji poglądowej.

Obraz

Pierwszym, co rzuca się w oczy, jest wprowadzenie widoku 3D – bliźniaczo podobnego do tego, co znamy z konkurencyjnego Google Earth. Póki co Microsoft przygotował w ten sposób 70 miast z różnych części świata, próżno jednak szukać największych aglomeracji. Europejskie stolice zostały solidarnie pominięte, podobnie jak Nowy Jork, Los Angeles czy Quebec. Natomiast dostępne miejscowości możemy oglądać pod dowolnym kątem, obracając kamerę według gustu. Oprócz tego w niektórych częściach miast pojawiają się „bańki mydlane”, pozwalające przenieść się do widoku ulicy. Działa to niemal identycznie jak w Mapach Google i jedyną zauważalną różnicą jest to, że aplikacja Microsoftu pozwala podziwiać świat z mniejszymi przeskokami.

Oczywiście podróżowanie po wirtualnych ulicach miast byłoby zabawką na najbliższe dwie minuty, bo nie znajdziemy tu nic rewolucyjnego. Świadomy tego koncern zaczął uzupełniać mapy o setki obiektów – miejsca do zwiedzania, sklepy, hotele, banki, szpitale czy parkingi. Wybranie jednego z nich pozwala od razu zadzwonić do siedziby bez wyłączania map (potrzeba do tego konta na Skype) lub zarezerwować stolik w restauracji (tu z pomocą przychodzi serwis OpenTable). Dodatkowo funkcja Local Scout dba o to, by zaproponować interesujące miejsca na podstawie naszych poprzednich wyszukiwań czy opinii znajomych z Facebooka.

[vimeo=http://vimeo.com/80936141]Microsoft nie zapomniał też o osobach, które korzystają z Windows 8 na sprzęcie przenośnym. Mapy Bing pozwalają zapisać ulubione trasy, by o wskazanej godzinie automatycznie sprawdzić ich zatłoczenie. Ponadto zaprogramowana w ten sposób aplikacja będzie mogła wyświetlać powiadomienia zawierające dane o możliwych opóźnieniach na drogach.

Niestety, póki co aplikacja Bing Maps Preview nie jest dostępna w naszym regionie. Aby przetestować jej możliwości, konieczna jest zmiana np. na Stany Zjednoczone lub Wielką Brytanię (na ekranie Start trzeba kolejno wybrać Ustawienia – Zmień ustawienia komputera – Czas i język – Język i region).

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)