Trzecia alpha Firefoksa 3.7 opublikowana

Trzecia alpha Firefoksa 3.7 opublikowana

Redakcja
17.03.2010 23:24

Mozilla opublikowała na swoich serwerach trzecią już wersje alpha przeglądarki internetowej Firefox 3.7.

W wersji Alpha 3 programiści Mozilli udostępnili możliwość renderowania tekstów na stronach internetowych za pomocą bibliotek Direct2D oraz DirectWrite. Obecnie ta opcja nie jest jeszcze domyślnie włączona, ale sposób jej aktywacji poprzez stronę about:config opisał na swoim blogu Bas Schouten - jeden z programistów Fundacji. Podobnie jak w przypadku nowego Internet Explorera, tak i w Firefoksie wykorzystanie mocy kart graficznych przyspiesza renderowanie stron internetowych.

Drugą nowością wprowadzoną w tej wersji jest interfejs funkcji obcych (ang. foreign function interface). Interfejs pozwala na komunikację pomiędzy rozszerzeniami Firefoksa a bibliotekami współdzielonymi (np. Win32 czy weave-crypto) bez potrzeby korzystania z modułu XPCOM. Poprawione zostało również funkcjonowaniem wtyczek Foxit Reader oraz Octoshape. W tym wydaniu programiści Mozilli poprawili również błędy związane ze stabilnością i wydajnością przeglądarki.

Przeglądarkę Mozilla Firefox 3.7 Alpha 3 w wersji dla Windows, Linux oraz Mac OS można pobrać z poziomu naszego vortalu w dziale PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Przeglądarki stron WWW. Przypominamy, że jest to oprogramowanie w wersji testowej, które może pracować niestabilnie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (61)