Tweak-10 przyśpieszy i dopasuje najnowszy system Microsoftu do naszych potrzeb

Tweak-10 przyśpieszy i dopasuje najnowszy system Microsoftu do naszych potrzeb
Redakcja

31.07.2015 14:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Twórcy oprogramowania nie próżnują i albo już dostosowali swoje programy do Windows 10, albo właśnie to robią. Pracą zajęły się także firmy, które oferują różne narzędzia do zmiany ukrytych ustawień tego systemu i optymalizację jego pracy. Jedną z nich jest Totalidea Software i jej Tweak-10, dzięki któremu zmienicie wiele nietypowych opcji Windows 10.

Tweak-10 to niewielka, ale za to bardzo rozbudowana aplikacja służąca do modyfikacji ukrytych ustawień systemu i optymalizacji jego pracy. Dzięki niej możemy oczyścić komputer ze śmieci, dopasować zachowanie Menu Start do własnych potrzeb, a także szybko przejść do zaawansowanej konfiguracji systemu niedostępnej w panelu ustawień. Aplikacja posiada kilka modułów, które umożliwiają zarówno automatyczne, jak i ręczne dostosowywanie Windows 10.

Obraz

Najważniejszym składnikiem jest część odpowiedzialna za sprawdzanie systemu i zmianę jego ustawień na optymalne. Z poziomu głównego okna możemy uruchomić czyszczenie, a także porządkowanie rejestru systemowego. W razie potrzeby użytkownik może również przyśpieszyć działanie przeglądarki internetowej i zdefragmentować rejestr. Panel boczny zapewnia dostęp do wielu dodatkowych opcji. Dzięki nim uzyskamy dostęp do informacji o systemie, poprawimy pracę dysku twardego dzięki wyłączeniu zbędnych operacji i utrzymywaniu kernela systemowego w pamięci, a także zwolnimy zbędne dane z pamięci RAM. Z poziomu Tweak-10 użytkownik może także wybrać lokalizację specjalnych folderów systemowych, zmienić dane OEM, skonfigurować opcje synchronizacji czasu i dopasować pracę kontroli konta użytkownika do własnych potrzeb.

Wśród modułów znajdziemy także odpowiedzialny za poprawę pracy w sieci: wystarczy wybrać typ połączenia, a program zajmie się optymalizacją w pełni automatycznie. Przydatną opcją dostępną w Tweak-10 są tzw. migawki optymalizacji (snapshots). Jeżeli dokonaliśmy zmian i chcemy je zapamiętać, wystarczy z poziomu aplikacji utworzyć taką migawkę. W przypadku innych zmian, które nie będą nam odpowiadać, będziemy mogli szybko przywrócić system do poprzedniego stanu. Program oczywiście wspiera kilkustopniową poprawę pracy i efektów wizualnych, a także przywracanie wszystkich ustawień do fabrycznych oferowanych przez firmę Microsoft.

Najnowszą wersję Tweak-10 znajdziecie już w bazie aplikacji naszego serwisu. Jeżeli do tej pory nie zdecydowaliście się na zaktualizowanie systemu do tej edycji lub już wróciliście do poprzedniej, warto sięgnąć po starsze wersje programu: Tweak-7 przeznaczony dla Windows 7, a także Tweak-8 służący do modyfikacji i optymalizacji działania Windows 8 i 8.1.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (26)
Zobacz także