Twitch.tv ma rywala: Beam Microsoftu pozwala na streaming 1440p 60FPS

Strona głównaTwitch.tv ma rywala: Beam Microsoftu pozwala na streaming 1440p 60FPS
20.01.2017 15:28
Twitch.tv ma rywala: Beam Microsoftu pozwala na streaming 1440p 60FPS

Kupionej w zeszłym roku przez Microsoft usłudze strumieniowania nagrań wideo z gier Beam wciąż daleko jest pod względem popularności do Twitcha, ale wszystko to może się jeszcze zmienić – szczególnie że jest stale ulepszana, zintegrowano ją z Xboksem One, a w przyszłości może stać się częścią ekosystemu Windowsa 10. Wydana właśnie nowa duża aktualizacja Beama pokazuje, że to przyszłość bardzo bliska.

(low key, announce coming at a later date) Beam2 is now live globally! An entirely new Beam frontend-- https://t.co/aebkOnpGC4

— Matt (@MattSalsamendi) 18 stycznia 2017Nowe funkcje dostępne są dla wszystkich – wcześniej mogli je zobaczyć jedynie użytkownicy Beam Pro, którzy zapisali się do testów beta. Część z nich nie byłaby możliwa, gdyby nie kupienie usługi przez Microsoft, to bowiem firma z Redmond dostarczyła niezbędną infrastrukturę, by możliwe stało się strumieniowanie wideo w maksymalnej rozdzielczości 1440p 60FPS z bitrate 10 Mb/s.

350193910603409345

Odtwarzaniem tego zajmuje się nowy, napisany w HTML5 odtwarzacz. Na pewno działa szybciej w porównaniu do poprzedniego, bazującego na Flash Playerze, zapewnia mniejsze opóźnienia – przynajmniej w przeglądarce Chrome. Towarzyszy mu radykalne odświeżenie interrfejsu użytkownika, lepiej działający czas i wygodniejsze narzędzia do zarządzania siecią.

Najbardziej jednak odczuwalną zmianą jest wprowadzenie logowania przez Xbox Live. Ułatwi to konsolowym graczom dostęp do usługi, ale też zwiększy bezpieczeństwo konto i usprawni wsparcie dla użytkowników Beama. Póki co logowanie przez Xbox Live jest opcjonalne, ale można się spodziewać, że z czasem stanie się obowiązkowe. Póki co jednak możemy wciąż logować się przez Twittera lub niezwykle popularnego wśród graczy Discorda.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Komentarze (14)