Twitter będzie usuwać wpisy negujące Holokaust. Podobnie jak Facebook

fot. Peter Tóth / Pixabay
fot. Peter Tóth / Pixabay
Arkadiusz Stando

15.10.2020 10:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Twitter nie będzie tolerować już wpisów negujących istnienie Holokaustu. Decyzja pojawiła się zaledwie dwa dni po prowadzeniu identycznych zmian przez zarząd Facebooka.

Zmienia się polityka oceniania wpisów jako mowa nienawiści na Twitterze. Dotąd na podstawie regulaminu nie dało się wyraźnie stwierdzić, że zaprzeczanie wydarzeniom takim jak Holokaust jest niezgodne z zasadami. Rzecznik Twittera w rozmowie z Bloombergiem potwierdził jednak, że próby "zaprzeczania lub umniejszania" będą usuwane z serwisu na podstawie interpretacji polityki firmy.

"Zdecydowanie potępiamy antysemityzm, a w naszym serwisie absolutnie nie ma miejsca na nienawistne wpisy" - powiedział rzecznik Twittera w oświadczeniu. Dodał też, że nie jest to nowa interpretacja i nigdy serwis nie zgadzał się na tego typu tweety. Teraz zostało do zakomunikowane publicznie, dla przypomnienia i potwierdzenia.

Twitter banuje wpisy negujące Holokaust, a dwa dni wcześniej wprowadził to Facebook

Komunikat pojawiło się zaraz po tym, jak Facebook w poniedziałek poinformował, że całkowicie zakazuje "zaprzeczania lub zniekształcania Holokaustu". Firma argumentowała decyzję "dobrze udokumentowanym wzrostem antysemityzmu na świecie i alarmującym poziomem ignorancji na temat Holokaustu, zwłaszcza wśród młodych ludzi".

W przeciwieństwie do Twittera, Facebook, oprócz traktowania wpisów negujących zagładę ludności żydowskiej, zamierza także wpływać na ich wiedzę. Użytkownicy poszukujący tematyki Holokaustu, będą znajdować odnośniki do rzetelnych i sprawdzonych informacji na temat tego zdarzenia.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (18)
Zobacz także