Twitter kupuje TweetDeck

Twitter kupuje TweetDeck

Wojciech Cybulski
26.05.2011 02:56

Twórcy TweetDeck poinformowali na swoim oficjalnym blogu, że ich firma została przejęta przez Twittera. Nieoficjalnie wiadomo, że za nowy nabytek Twitter zapłacił od 40 do 50 milionów dolarów.

TweetDeck to jedna z najpopularniejszych aplikacji do obsługi Twittera, mogącą pochwalić się prawie 20% udziałem w tym rynku. Program jest dostępny na wielu platformach takich jak Windows, Mac OS X, Linux, iOS czy Android. TweetDeck obsługuje nie tylko Twittera, mogą z niego korzystać także użytkownicy Facebooka, LinkedIn, Google Buzz, Foursquare i MySpace. Mimo przejęcia TweetDeck będzie cały czas dostępny dla użytkowników. Co więcej, Twitter chce przeznaczyć znaczne środki na rozwój aplikacji. W planach jest stworzenie specjalnej wersji programu dla odbiorców biznesowych.

Według nieoficjalnych informacji opublikowanych przez stację CNN przejęciem TweetDeck interesował się nie tylko Twitter lecz także firma UberMedia. Ta ostatnia miała zaoferować za TweetDeck kwotę około 25 milionów dolarów. Możliwe, że dwukrotnie większa suma zaoferowana przez Twittera przesądziła o tym, komu właściciele TweetDeck oddali swoją firmę.

Pozostaje mieć nadzieję, że przejęcie przez Twittera wyjdzie TweetDeck na dobre.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)