Twitter z nowym interfejsem na desktopach. Nie można z niego zrezygnować

Strona główna Aktualności
Twitter na komputerach otrzymuje nowy wygląd
Twitter na komputerach otrzymuje nowy wygląd

O autorze

Użytkownicy Twittera muszą się przygotować na duże zmiany. Nowy interfejs serwisu, który od miesięcy można było testować na desktopach z własnej woli, właśnie staje się domyślnym. Jak zwraca uwagę serwis Mashable, nowy wygląd jest aktywowany automatycznie u kolejnych użytkowników i tym razem nie można go wyłączyć, by powrócić do poprzedniego.

Zmiany nie są wyłącznie kosmetyczne. Nowy interfejs Twittera wyraźnie różni się od poprzedniego i teraz w wielu miejscach nawiązuje do tego z aplikacji mobilnych. Kolejne posty wyświetlane są w kolumnie na środku ekranu, zaś po bokach znajdziemy nowy układ opcji. Inaczej, niż w poprzedniej wersji, szczegóły danego konta na Twitterze wyświetlane są na górze, a nie z boku strony.

Inaczej zorganizowano także część ustawień. Opcje personalizacji pozwalają na przykład zmienić rozmiar czcionki oraz wybrać jeden z trzech motywów kolorystycznych serwisu: poza jasnym, dostępny jest także ciemny i czarny.

Przy okazji zmian wizualnych, do Twittera wprowadzono nowe opcje. Wybrane posty można dodawać do zakładek, a nowością jest karta Eksploruj. Nieco inne jest także menu z opcjami konkretnego wpisu. Aby uzyskać link bezpośredni do posta, trzeba najpierw skorzystać z opcji Zamieść Tweeta. To tylko jeden z drobiazgów, który bez wątpienia będzie wymagać przyzwyczajenia.

Jak wspomniano wcześniej, nowy interfejs Twittera jest stopniowo włączany u wszystkich użytkowników. Cały proces z pewnością potrwa nawet kilka dni. Do tego czasu nowy interfejs można także aktywować ręcznie, by skrócić czas oczekiwania. Wystarczy zajrzeć do opcji dostępnych po kliknięciu swojego awatara.

© dobreprogramy
s